Klacht: verzending

diepenbroek op 28 juni 2015 over Light in the box in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant op 2806 via klacht.nl een update verstrekt over de verzendduur van haar bestelling via persoonlijke e-mail.

Status Opgelost
Datum 28 juni 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb op 23 mei mijn bestelling geplaatst. Helaasheb ik vandaag 27 juni nog niks mmogen ontvangen. Sinds 16 juni staat er bij de bestelling verzonden. Wanner kan ik mijn pakketje verwachten? Het is namelijk een beetje sneu dat het verjaardags cadeautje voor mijn vriend er bij zit en zijn verjaardag inmiddels is geweest.

Gewenste Oplossing:

Als ik alles in goede orde heb mogen ontvangen. Zonder extra kosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Light in the box in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Light in the box een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Light in the box

Heeft op 28 juni 2015 om 12:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant op 2806 via klacht.nl een update verstrekt over de verzendduur van haar bestelling via persoonlijke e-mail.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Ik heb een mail ontvangen dat het op 17 juni is verzonden en dat ik nu nog 10 dagen moet wachten. Ik hoop dat hij er toch eerder is dan pas over 10 dagen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)