Klacht: rare betaal sms

[email protected] op 26 mei 2015 over Ringfy in de categorie SMS Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Ringfy has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Gevraagd of de klant contact met ons op wil nemen via onze klantenservice. We zullen de kosten vergoeden.

Bedrijf Ringfy
Categorie SMS Diensten
Status Opgelost
Datum 26 mei 2015

Een klant heeft een klacht ingediend over ongevraagd ontvangen betaal-SMS'jes van Ringfy, die zijn ontstaan nadat zijn kleindochter per ongeluk op een knop op haar telefoon drukte. De klant ontving een rekening van Vodafone voor deze SMS'jes, terwijl hij ze nooit heeft gebruikt. Vodafone kon alleen het nummer blokkeren, maar de klant vindt het onterecht dat hij voor deze niet-gebruikte diensten moet betalen.

Mijn Klacht:

Mijn kleindochter heeft op een knop gedrukt van haar telefoon (die op mijn naam staat want ze is 11 jaar) met oké, de vraag was , wil je deze sms ontvangen druk op oke of stop op 5959
Nu kreeg ik vandaag een rekening van Vodafone van 75,00 sms van ringfy terwijl die nooit is gebruikt, maar ongevraagd sturen ze die elke dag 1 of meer, belachelijk gewoon. ben bij Vodafone geweest en die kunnen niets anders doen dan dit nummer blokkeren vanaf vandaag, maar er stonden deze maand ook al weer 55,00 aan sms van die ringfy op mijn rekening zeiden. Als deze dingen niet gebruikt moet je toch gewoon betalen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ringfy mij het bedrag terug betaald, want er is nooit gebruik van gemaakt. Of anders in ieder geval mij tegemoet komt, is gewoon 125,00 euro aan ongewenste sms in 7 weken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Ringfy over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Ringfy in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Ringfy een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Ringfy

Heeft op 26 mei 2015 om 13:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Gevraagd of de klant contact met ons op wil nemen via onze klantenservice. We zullen de kosten vergoeden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Ringfy beoordeeld.

[email protected]

Heeft op 27 mei 2015 om 09:04 geantwoord

is een leuke oplossing alleen de site van de klantensrvice [email protected]? is niet bereikbaar krijg dan steeds een andere site, heb ook al gebeld naar 09002110211 maar daar kun je alleen maar een korte boodschap inspreken, dus ben benieuwd hoe het verder gaat. het makkelijkst is natuurlijk gewoon een email voor iedereen duidelijk dan

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM