Klacht: Philips tv

beeldbuis op 16 april 2015 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Contact verlopen via CE Repair.

Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status Opgelost
Datum 16 april 2015

Een klant van Philips ervaart problemen met een televisie die sinds 31 maart defect is. Ondanks een bezoek van een monteur op 16 april, bleef het probleem onopgelost en moet de klant opnieuw wachten tot 22 april voor een nieuwe afspraak. De klant uit zijn onvrede over de lange wachttijd en de gebrekkige service van Philips, wat leidt tot de beslissing om in de toekomst geen producten van dit merk meer aan te schaffen.

Mijn Klacht:

Philips tv roze paars beeldscherm van kleur is vandaag niet opgelost. Vandaag 16 april monteur geweest maar wat hij voor de tv bij zich had was ook stuk .Volgende week woensdag 22 april komt hij weer maar dan zijn we inmiddels 3 weken verder .Ik vind dit in een woord schandalig omdat ze je zo lang laten wachten tv al stuk vanaf 31 maart .Philips heeft helemaal geen service. Het merk Philips word niet weer gekocht.

Gewenste Oplossing:

Ik vind dat Philips mij een nieuwe tv weer moet leveren want dit lost niet op. Vertrouwen in dit bedrijf heb ik niet meer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Philips een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Philips

Heeft op 15 mei 2015 om 11:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Contact verlopen via CE Repair.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM