Klacht: Geen telefoon zakelijk

Annemieks haarmode op 26 februari 2015 over KPN in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf KPN
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 26 februari 2015

Een zakelijke klant van KPN heeft sinds 8:00 uur geen telefoonverbinding en heeft na lang wachten contact gehad met een medewerker die beloofde terug te bellen, maar dat niet deed. Na zelf opnieuw contact te hebben opgenomen, kreeg de klant te horen dat er een monteur om 14:00 uur zou komen, maar de klant uit zijn onvrede over de gebrekkige service en de impact op zijn werk.

Mijn Klacht:

Vanaf vanochtend 8:00 geen telefoon eindelijk om 9:45 medewerker kpn
Neemt gegevens op en zegt u word zo spoedig mogelijk terug gebeld
Niks was minder waar .
Uiteindelijk heb ik zelf na lang in de wacht te hebben gestaan een medewerker getroffen die ook wat deed ik betreur het zeer heb nu al 4 tot 5 uur geen telefoon
Dus ook geen werk wie gaat dat betalen ?
Als het goed is komt monteur 14:00 ze zouden telefoon doorschakelen moeilijk … Konden ze me ook ni garanderen waar blijft jullie service ik vind het schandalig

Gewenste Oplossing:

Als het werkt zo als het behoort en de service oké is

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KPN

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KPN nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie