Klacht: ballonnen hartjes vorm

[email protected] op 16 februari 2015 over Action in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht is tevens in behandeling bij onze afdeling Klantenservice, zij hebben ook al contact gehad met deze klant. Wij gaan ervan uit dat zij de klacht naar alle tevredenheid zullen afhandelen.

Bedrijf Action
Status Opgelost
Datum 16 februari 2015

Tijdens het opblazen van hartjesballonnen voor een verjaardagsverrassing heeft de dochter van de klager twee ballonnen zien knappen, wat leidde tot heftige pijn en tranende ogen. De situatie veroorzaakte veel onzekerheid en paniek, waardoor ze de nacht in het ziekenhuis moesten doorbrengen voor observatie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Mijn dochter heeft voordat ze ging blazen gelezen niet te hard dat heeft ze ook nog niet gedaan ,vrijdag avond vierde ik mijn verjaardag en mijn dochter was boven om deze balonnen op te blazen voor denacht14 februari als verassing.Ik dacht wel wat is ze boven doen maar schonk er verder geen aandacht aan was bezig met de visite.Toen zijn er 2balonnen geklapt in haar gezicht bij haar kin en ook bij haar oog ze heeft 10minuten heftige pijn en tranende ogen gehad.Ze had mijn vriendin naar boven geroepen om mij toch de verassing niet te verklappen daarna dat ik zelf naar boven ging naar bed vertelde ze mij wat er gebeurt was waarna ik meteen het maasstad ziekenhuis hebt gebeld we moesten het de hele nacht in de gaten houden dus eigenlijk was er veel onzekerheid angst paniek niet slapen ect kortom verjaardags domper en de verassing van mijn dochter ook nog een andere melding ze had al weken geleden politie outfit voor carnaval gekocht waar geen pet bij zat wij terug geheel andere uitvoerings politie pakje met andere kleur pet.Moest de bon hebben had ik niet meer ect werd niet verder op gereageert dus zondag had ze carnaval zonder pet

Gewenste Oplossing:

dat andere mensen dit niet meer kan over komen en een goede oplossing voor deze hele vervelende ervaring .......wij zijn vaste klanten en willen dat ook zo houden misschien een tegoed bon overigens gaan we morgen om 9;00 uur naar de huisarts om toch even nog te laten kijken voor de zekerheid met vriendelijke groet F hekelaar 0180626406

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Action in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Action een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Action

Heeft op 16 februari 2015 om 15:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht is tevens in behandeling bij onze afdeling Klantenservice, zij hebben ook al contact gehad met deze klant. Wij gaan ervan uit dat zij de klacht naar alle tevredenheid zullen afhandelen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM