Mijn Klacht:
Na 4 maanden is het ook bij deze Philips TV over en uit. Hij is er mee gestopt net als onze voorgaande Philips die uitieindelijk door Philips is vervangen door een nieuw exemplaar.
Het lijkt wel of er een vloek rust op alles van Philips wat wij kopen, koffiezetapparaat is ook al vervangen.
Maar goed, de afhandeling is ronduit slecht. De mevrouw aan de telefoon bij Philips had voor mij een afspraak ingepland voor 23-12-2014. Dus ik vrij genomen uiteraard en was aan de ene kant ook wel blij want dan heb ik voor de kerst weer een werkende LCD. Belangrijk want wij kijken graag films via Netflix.
Maar goed de reparateur is niet komen opdagen en het bedrijf dat deze reparaties doet gaf aan dat ik een fout had gemaakt. Het moet snotverdomme niet gekker worden.
Bloed steeg uiteraard naar kookpunt.
Voorlopig hoor ik niks meer van Philips, heb het probleem maar bij MediaMarkt neergelegd. Die via via weer bij Philips uitkomt.
Gewenste Oplossing:
Nieuwe TV

