Klacht: Verlopen bioscoopbon

jelle.mol op 08 december 2014 over bioscoopcadeau in de categorie Filmaanbod

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Filmaanbod
Status Open
Datum 8 december 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Geachte mevrouw, heer,

Geheel tegen mijn verwachting in bleek een aan mij cadeau gedane bioscoopbon verlopen te zijn. Had de kleine lettertjes op de achterzijde niet gelezen. Mijn motto in deze is dat dit een zeer klantonvriendelijke kant van jullie product is. Uit andere forums over jullie product wordt regelmatig hierover de onvrede uitgesproken. Ik vraag mij toch af op welke wijze u hiermee om gaat.

In afwachting van uw reactie.
J. Mol

Gewenste Oplossing:

Opheffen van verloopdatum van bioscoop cadeaubon

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over bioscoopcadeau

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over bioscoopcadeau nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM