Klacht: inloggen lukt niet, contact lukt niet, telefonisch te lang wachten

leilux op 03 december 2014 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 december 2014
Reactie van het bedrijf:

03/12 14.04 mail gestuurd naar klant account activeren

Categorie Loterijen
Status Opgelost
Datum 3 december 2014

Een klant van de Staatsloterij ondervindt problemen met inloggen op de website om een gratis boek af te halen, omdat zijn wachtwoord niet wordt geaccepteerd en hij geen e-mail ontvangt voor een nieuw wachtwoord. Daarnaast ervaart hij lange wachttijden bij telefonische klantenservice en problemen bij het digitaal stellen van vragen, wat hem frustreert en leidt tot het indienen van een klacht.

Mijn Klacht:

Om gratis boek af te halen moet ik inloggen. Mijn wachtwoord wordt niet geaccepteerd. Vraag nieuw aan, krijg geen mail terug. Bellen lukt niet door meer dan een halfuur wachttijd, belachelijk! Vervolgens gepoogd digitaal vraag te stellen, hier zeggen ze op de site dat mijn huisnummer niet correct is, dit is ook belachelijk en niet waar! Nu heb ik het opgegeven en derhalve deze klacht.

Gewenste Oplossing:

Als het gewoon werkt wat jullie voorstellen te doen, bv inloggen, of anders een bericht krijgen met mogelijkheid om wachtwoord te wijzigen. Dat op tijd iemand aan de lijn komt als ik bel.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Staatsloterij in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Staatsloterij een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Staatsloterij

Heeft op 03 december 2014 om 14:04 geantwoord

Geboden Oplossing:

03/12 14.04 mail gestuurd naar klant account activeren

Alle klachten die gemeld zijn door leilux
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM