Klacht: belachelijk verplicht ov chipkaart

M Peeters op 17 juli 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Vanaf 9 juli checkt iedereen in- en uit bij NS met de ov-chipkaart. Reizen met korting is alleen nog maar mogelijk met de ov-chipkaart, dit geldt ook voor de Samenreiskorting. Ik snap je opmerking over het instaptarief van €20,- maar...

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 juli 2014

Een reiziger uitte zijn onvrede over het verplicht gebruik van de OV-chipkaart, die hij slechts sporadisch gebruikt. Hij vindt het onredelijk dat hij €7,50 moet betalen voor de kaart en daarnaast minimaal €20,- op de kaart moet zetten, terwijl hij vroeger met een papieren kaartje met korting kon reizen. De reiziger beschouwt dit als een vorm van oplichting, vooral voor mensen met beperkte financiële middelen.

Mijn Klacht:

Gisteren ben ik met de trein gegaan, dit doe ik normaal gesproken nooit.
Vroeger kon je altijd met korting met iemand meereizen met een papieren kaartje, met het nieuwe systeem is dat niet meer mogelijk!
Nu zit ik vast aan een OVchipkaart waar ik €7,50 voor betaalt heb terwijl ik deze dus NOOIT gebruik misschien 1 keer in het jaar waar ook nog eens minimaal €20,- op moet staan om deze te gebruiken!
De chipkaart voor eenmalig gebruik was achteraf nu beter geweest aangezien ik nu vastzit aan iets wat ik helemaal niet wil!
Hoe vervelend is het voor mensen die bijna geen geld hebben om steeds minimaal €20,- op dat pasje te zetten terwijl je normaal gesproken gewoon een retour met korting op een kaartje had staan!
Ik vind het oplichting! Op deze manier wordt je gedwongen om altijd geld op de OV-chipkaart te hebben staan en als je hem verliest is het pech gehad!
En dan zou ik een OV-chipkaart op naam kunnen nemen maar DIT WIL IK HELEMAAL NIET!
Mensen die tegenwoordig in de bijstand o.i.d. zitten kunnen dit toch ook nooit van zijn leven betalen…
Slechte keuze van de NS!

Gewenste Oplossing:

Als er ook een eenmalig kaartje te koop is met korting zoals dit vroeger ALTIJD geweest is! Die euro extra die je betaalt voor het kaartje is dan nog tot daaraan toe al is dat ook overdreven!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 17 juli 2014 om 16:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Vanaf 9 juli checkt iedereen in- en uit bij NS met de ov-chipkaart. Reizen met korting is alleen nog maar mogelijk met de ov-chipkaart, dit geldt ook voor de Samenreiskorting. Ik snap je opmerking over het instaptarief van €20,- maar helaas kan ik hier niks aan veranderen. Als alternatief kan ik u alleen het E-ticket aanbieden welke u van te voren aanschaft via uw pc, hiervoor heeft u geen instaptarief nodig.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

M Peeters

Heeft op 21 juli 2014 om 11:33 geantwoord

De oplossing is inderdaad logischer!
Met het e-ticket van de spoorwinkel ben je bijna ALTIJD goedkoper uit.
Jammer dat ik nu zo'n kaart heb die ik nooit zal gaan gebruiken!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten