Klacht: Verkeerde wandelwagen

Galdiano op 08 mei 2014 over Babydump BV in de categorie Algemeen, Babykleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Babydump BV has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

GESPROKEN MET HEER OMTRENT PROBLEEM KINDERWAGEN, OPLOSSING AAN KLANT AANGEBODEN, GAAT NU NA OVERLEG PARTNER NAAR ONS FILIAAL VOOR AFHANDELING PROBLEEM. HEER TEVREDEN MET DEZE OPLOSSING.

Categorie Algemeen
Status Opgelost
Datum 8 mei 2014

Een klant heeft in 2013 een Quinny Speedi wandelwagen aangeschaft op advies van een verkoper bij Babydump. Na enkele maanden bleek de wandelwagen niet geschikt voor hun zoon, die te groot is voor de bak en de zitting te ruim is, waardoor hij niet goed kan zitten. De klant heeft geprobeerd een oplossing te vinden, maar kon geen verkleiner krijgen en de zitting rechtop zetten werkt niet.

Mijn Klacht:

Halverwege 2013 een Quinny speedi gekocht, op advies van de verkoper van de babydump. We kwamen in eerste instantie voor de Joolz day/earth.
Na een kamer aangeschaft te hebben, hebben we ook besloten hier een wandelwagen te bestellen. We zijn met de verkoper naar de wandelwagens gelopen, en gaf aan een model in de aanbieding te hebben. Dit betrof een Quinny speedi, deze zou zeer compleet zijn, goedkoop en zeer praktisch. Besloten om deze aan te schaffen. Nu is onze zoon 4 maand, en is te groot voor de wandelwagen bak. Afgelopen week de zitting gemonteerd, echter is deze veel te ruim voor onze zoon. waardoor hij hangt ipv zit. (zitten kan nog enkele maanden duren). geinformeerd naar een verkleiner echter zijn deze niet te krijgen. Al geprobeerd de zitting rechtop te zetten echter wil dit niet helemaal recht op. Hebben geprobeerd het met een handoek op te lossen, echter wil dit ook niet. Met als gevolg dat we nu niet gaan wandelen, omdat dit niet goed is voor zijn rug. Als we dit hadden geweten hadden we de complete set van Joolz gekocht. Hierdoor zijn we zeer teleurgesteld in Babydump, en zullen dit zeker niet bij onze vrienden aanraden.

Gewenste Oplossing:

Als we dit hadden geweten, waren we absoluut voor de Joolz day/earth gegaan. Nu zitten we in deze periode met een bijna onbruikbare wandelwagen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Babydump BV over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Babydump BV in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Babydump BV een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

11 jaren geleden - GESPROKEN MET HEER OMTRENT PROBLEEM KINDERWAGEN, OPLOSSING AAN KLANT AANGEBODEN, GAAT NU NA OVERLEG PARTNER NAAR ONS FILIAAL VOOR AFHANDELING PROBLEEM. HEER TEVREDEN MET DEZE OPLOSSING.

Babydump BV

Heeft op 08 mei 2014 om 12:16 geantwoord

Geboden Oplossing:

GESPROKEN MET HEER OMTRENT PROBLEEM KINDERWAGEN, OPLOSSING AAN KLANT AANGEBODEN, GAAT NU NA OVERLEG PARTNER NAAR ONS FILIAAL VOOR AFHANDELING PROBLEEM. HEER TEVREDEN MET DEZE OPLOSSING.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM