Klacht: Verkort programma zonder vermelding vooraf

Martin Henzel op 08 april 2014 over Cirque du Soleil in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 8 april 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij zijn zondag 6 april naar de voorstelling van Cirque du Soleil geweest. Het programma was duidelijk ingekort, vooral het deel na de pauze was erg kort. Er waren een aantal dingen uit het programma gehaald! Met name de hoofdact die ook in de reclame op tv veelvuldig wordt getoond ontbrak. Dit was zeer teleurstellend, ook al omdat er wel de volledige prijs voor hebben betaald en er niets over is gemeld dat het een verkort programma betrof.
Wij willen dan ook gecompenseerd worden, bv. door een deel van de kosten terug te krijgen of nieuwe tickets voor de volledige show te ontvangen.

Martin Henzel
Kolk 13
3232 EE Brielle
[email protected]

Gewenste Oplossing:

Teruggave deel kosten tickets of nieuwe tickets voor volledige show

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM