Klacht: sprinter traject hoorn-hoofddorp schandalig slecht geregeld

smaan op 18 maart 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant uitleg gegeven en informatie opgevraagd. De klacht over vertraging beoordelen wij als wij meer informatie van de klant ontvangen.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 maart 2014

Een reiziger heeft ernstige klachten over de sprinterverbinding van Hoorn naar Hoofddorp, die volgens hem structureel te laat vertrekt en veel te klein is voor het aantal passagiers. Dit leidt tot overvolle treinen, vooral op station Purmerend, en frustratie bij reizigers die niet kunnen instappen. De situatie wordt als onacceptabel ervaren, vooral voor reizigers met koffers naar Schiphol.

Mijn Klacht:

Na mijn reis vanochtend 17 maart 2014 met de sprinter van 7.19 uur is voor mij nu echt de maat vol. In 1 woord SCHANDALIG! Iedere dag vertrekt de sprinter te laat, is veel te klein voor het aantal reizigers op dit traject waardoor op station purmerend al overvol en er daarna nog 3 stations met nóg meer reizigers volgen. Zeer frustrerend als bijna iedere dag opnieuw de aanleiding voor de vertraging, de Intercity vanuit Enkhuizen, op de vertrektijd van de sprinter zo goed als leeg aan ons voorbij raast. Onacceptabel! De sprinter rijdt 1x per half uur. Reizigers die niet meer in de trein kunnen instappen moeten een half uur wachten op de volgende bomvolle sprinter. Is ook nog eens een Schiphol-verbinding. Vanochtend konden de Schiphol reizigers niet eens meer mee met hun koffers. Daar sta je dan! Ook met de terugreis in de middagspits gaat het vaak mis. Vertraging is een meer constante factor dan op tijd vertrekken.

Gewenste Oplossing:

NS zet in de spits op dit traject 4 x per uur een trein in of laat de Intercity in Purmerend stoppen. Verzin in ieder geval op zeer korte termijn een oplossing voor deze onacceptabele en onveilige manier van vervoer van reizigers.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 19 maart 2014 om 07:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant uitleg gegeven en informatie opgevraagd. De klacht over vertraging beoordelen wij als wij meer informatie van de klant ontvangen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

smaan

Heeft op 24 maart 2014 om 17:23 geantwoord

Het feit dat de NS meldt dat het door mij aangedragen probleem is opgelost is niet juist. Zelfs verre van dat. Ik heb van de NS als reactie een min of meer standaard mail ontvangen, zonder enige vorm van excuus of empathie voor de schrijnende situatie, maar wel met daarin nutteloze informatie en een opsomming van resultaatloze NS acties die volledig de aansluiting met de klacht mist (zij noemen dit de 'uitleg'). De eerste zin van de mail frustreerde mij nog meer dan dat ik mij in iedere dag in een te volle trein moet wurmen; het 'informatie opvragen' houdt in dat mij de vraag werd gesteld of ik mijn reistraject wilde doorgeven, omdat ze dit niet uit mijn mail konden afleiden. Serieus! Hoeveel duidelijker wil je het hebben als in de titel van de klacht het reistraject staat vermeld! Zegt volgens mij dat de klacht niet met aandacht is gelezen. Ik heb hen in reactie hierop een mail gestuurd, waarop ik nog geen antwoord heb ontvangen. Kortom, niet tevreden over de reactie/aangedragen oplossing van de NS.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten