Klacht: ACTIE ???

marpel op 30 januari 2014 over Douwe Egberts in de categorie Koffie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Koffie
Status Open
Datum 30 januari 2014

Een consument heeft zich beklaagd over de teruggaveactie van Douwe Egberts, waarbij hij geen reactie of terugbetaling van 20 euro heeft ontvangen, ondanks het opsturen van de kassabon en een kopie van de afschrijving. Hij vraagt zich af waarom de actie bestaat als de klant niet wordt terugbetaald en voelt zich misleid.

Mijn Klacht:

In de eindeloze rij van klachten betreffende teruggave acties van Douwe Egberts las ik o.a. mijn klacht. De doos met streepjescode had ik al weggegooid maar de kassabon en een copie van mijn afschrijving had ik wel opgestuurd. Ik heb die 20 euro niet teruggekregen en ook geen enkle reactie van Douwe Egberts ontvangen. Wat is de zin van zo’n belachelijke3 actie als Douwe Eg berts liev er zijn geld in eigen zak wil houden nadat de klant is overgehaald aan die actie mee te doen. Kassabon en afschrijving lijken me wel voldoende bewijs. Ik probeer in ieder geval niemand op te lichten en wat Douw Egberts hiermee beoogd is me een raadsel.

Gewenste Oplossing:

Gewoon doen wat beloofd is: geld retourneren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Douwe Egberts

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Douwe Egberts nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM