Klacht: Lader van tablet kapot

jannus135 op 28 januari 2014 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status In behandeling
Datum 28 januari 2014

Een klant van Kruidvat kocht een tablet met een garantie van twee jaar, maar na 1,5 jaar ging de lader kapot. Kruidvat stelde dat er slechts zes maanden garantie op de lader gold, wat de klant betwistte op basis van de verwachte levensduur en de conformiteitswet, en kreeg de optie om een nieuwe lader aan te schaffen voor 17,50 euro plus verzendkosten.

Mijn Klacht:

Kocht bij KRUIDVAT een tablet voor 89 euro met 2 jaar garantie. Na 1,5 jaar ging de lader kapot. Daar had ik volgens KRUIDVAT 6 mnd garantie op (stond in garantievoorwaarden) en dat was volgens hen conform de markt. Nadere informatie leerde mij dat laders meestal de aangesloten apparaten overleven, dus van dat verhaal klopt niets. Bovendien dient KRUIDVAT zich aan de conformiteitswet te houden die zegt dat niet de garantievoorwaarden maar de normaliter te verwachten levensduur leidend is en dat is minstens 2 jaar. Dat zag KRUIDVAT anders en ik kon bij hen een nieuwe lader aanschaffen voor 17,50 plus verzendkosten.

Gewenste Oplossing:

Vergoeding lader

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Kruidvat in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM