Klacht: lijn 59: vanuit Tubbergen naar Hengelo station

Passagier buslijn 59 op 17 januari 2014 over Syntus in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Syntus
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 17 januari 2014

Een reiziger heeft herhaaldelijk problemen ervaren met lijn 59 van Syntus, waarbij de bus niet op de aangegeven tijden arriveert. Dit heeft geleid tot lange wachttijden, vooral in slechte weersomstandigheden, en zorgt ervoor dat leerlingen te laat op school komen. De klager vraagt om verbeteringen in de punctualiteit en aansluiting op de treinreistijden.

Mijn Klacht:

De tijden kloppen niet met wat er staat. Ik heb 2 weken geleden al een half uur moeten wachten in de regen, omdat de bus niet kwam opdagen en ik dus de bus van het half uur daarna moest nemen. Vandaag precies het zelfde verhaal. Kijk, wij als leerlingen moeten optijd komen op school. Ten eerste sluiten de bus tijden totaaal niet aan op de reis tijden van de NS en ten tweede jullie komen ook niet eens optijd. Ik heb nog geen enkele keer gehad dat de bus stipt optijd was. Kijk als jullie vaak te laatkomen komen wij ook niet 5 min te vroeg bij de bushalte meer. Maar dan kunnen jullie het soms ook nog eens voor mekaar krijgen om 5 min te vroeg te komen. Doe er wat aan!! Dit gaat nu al weken zo.

Gewenste Oplossing:

Optijd komen en houden aan de aangegeven bustijden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Syntus

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Syntus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten