Klacht: hoover stofzuiger

denizkaynak-serin op 12 november 2013 over BCC in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
BCC has resolved this complaint
Klacht opgelost op 20 november 2013
Reactie van het bedrijf:

Ons filiaal Purmerend heeft contact met u opgenomen en een en ander uitgepraat. Zij nemen contact met u op zodra het apparaat binnen is.

Bedrijf BCC
Status Opgelost
Datum 12 november 2013

Een klant heeft herhaaldelijk problemen ervaren met een Hoover stofzuiger die in juni 2011 werd cadeau gedaan. Na meerdere keren terugbrengen naar BCC voor reparatie en vervanging, bleef de stofzuiger niet naar behoren functioneren. De klant vroeg om een ander model, maar moest telkens akkoord gaan met de procedure van BCC om het apparaat op te sturen voor beoordeling, zonder een leenapparaat te ontvangen.

Mijn Klacht:

In juni 2011 kreeg ik een hoover hoover stofzuiger cadeau.ik vondchet na een paar maanden al veel minder gaan zuigen.
In april 2012 ben ik ermee naar de bcc terug gegaan.het apparaat werd op gestuurd en na een paar weken kreeg ik een nieuwe. In november 2012 ben ik wederom mee terug gegaan.apparaat werkte weer niet.weer opgestuurd en werd gerepareerd. Weer weken moeten wachten en nu november 2013 ben ik er weer mee terug gegaan met weer dezelfde klachten krijg weer geen ander apparaat moet weer opgestuurd worden!!
In april had ik al aangegeven een ander apparaat te willen gewoon een met een zak en geen hoover maar ik moest mee gaan in hun gang van zaken.nu dus weer het moet hoe dan ook opgestuurd worden en door de fabrikant beoordeeld worden.
Ik ben kreeg zelfs geen leenapparaat mee deze keer en kan dus wrken lang niet stofzuigen.
Lekker met 2 kleine kinderen thuis!
Ik ben in 2 jaar tijd al 4 keer terug geweest met dit apparaat en ik verwacht nu een stofzuiger die zijn werk goed doet!!

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik nu een stofzuiger krijg die goed zuigt en dat lang blijft doen!
Van een ander merk en eventueel met een zak!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar BCC over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door BCC in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat BCC een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

BCC

Heeft op 20 november 2013 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Ons filiaal Purmerend heeft contact met u opgenomen en een en ander uitgepraat. Zij nemen contact met u op zodra het apparaat binnen is.

Alle klachten die gemeld zijn door denizkaynak-serin
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM