Klacht: Internetversneller

Rikro op 18 juni 2013 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 18 juni 2013

Een klant van Telfort ervaart problemen met de internetversneller die bij zijn 500 mb internetabonnement is inbegrepen. Ondanks herhaaldelijke meldingen en het verstrijken van drie weken, heeft Telfort geen oplossing geboden, waardoor de klant nog steeds snelheden van minder dan 3 mbps behaalt, terwijl hij verwachtte dat deze richting de 7 mbps zou komen.

Mijn Klacht:

Ik gebruik nu al een tijdje Telfort met 500 mb internet. Daar bovenop gebruik ik ook de internet versneller. nu blijkt dat deze het helmaal niet doet. inmiddels zijn er al weer 3 weken voorbij en heeft Telfort nog niets merkbaars gedaan zodat de snelheid ook richting de 7mbps zal komen. nu haal ik snelheden van nog geen 3mbps 100 meter van de kpn toren zonder opstakels

Gewenste Oplossing:

Geld terug, plus gebruik kunnen maken van de internetversneller. Lukt dat niet dan mijn abonnement per direct kunnen opzeggen zodat ik bij KPN of Vodafone me kan aanmelden en wel van 7mbps kan genieten

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telfort

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telfort nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - De ervaring leert dat Telfort hier nooit iets oplost

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie