Klacht: afschaffen papieren kaartjes

arkesteijn op 09 april 2013 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 10 april 2013
Reactie van het bedrijf:

Klant per e-mail door NS klantenservice geinformeerd over afschaffen papieren vervoerbewijzen en alternatieven die daarvoor in de plaats komen.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 9 april 2013

Een gebruiker van de NS uit zijn onvrede over het afschaffen van papieren trein kaartjes, wat volgens hem problematisch is voor incidentele reizigers zoals toeristen en jonge kinderen. Hij pleit voor de herinvoering van een groepskaart, zodat reizigers met een kortingskaart ook anderen kunnen meenemen zonder complicaties.

Mijn Klacht:

Het is onacceptabel dat je starks geen losse trein kaartjes meer kan kopen , voor incidentele gebruikers zoals toeristen, jonge kinderen, en mensen die kaartjes moeten declareren voor hun incidentele werk.Het is ook onacceptabel dat je niet meer je jonge kinderen of kleinkinderen samen met je eigen kortings kaart kan meenemen, die hebben helemaal geen ov kaart , dat is allemaal veel te gecompliceerd en onnodig gedoe. maak er zoals vroeger een groeps kaart van waarop je 2 mensen kan mee nemen zoals het ook was met de kortings kaart.

Gewenste Oplossing:

Het handhaven van de papieren trein kaartjes en de groepskaart met de kortings kaart

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van NS beoordeeld.

NS

Heeft op 10 april 2013 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant per e-mail door NS klantenservice geinformeerd over afschaffen papieren vervoerbewijzen en alternatieven die daarvoor in de plaats komen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten