Klacht: Simyo leeft de wet incassokosten 2012 niet na.

M. Goedhart op 06 februari 2013 over Simyo in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simyo has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Simyo
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 6 februari 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Let erop!! Simyo heeft hun bedrijfsprocessen niet helemaal conform de wet incassokosten 2012 ingericht.

Men krijgt nog aanmaningen met verhogingen zonder dat er een 14 dagen betalingstermijn brief is gestuurd. tevens word de vordering uithanden gegeven, waarbij men wel de kosten noemt, maar niet de 14 dagen noemt. wat wettelijk verplicht is.

Zie hieronder nog even de uitleg van de genoemde wet. Als simyo zich niet aan de wet blijft houden is Simyo dus in overtreding. Incassokosten zijn dus niet rechtmatig.

De belangrijkste wijzigingen door de invoering van de incassokostenwet:
•Een vaste staffel aan incassokosten, die aan de hand van percentages over de hoofdsom wordt berekend. Het minimale bedrag aan incassokosten is € 40,- (exclusief BTW). Alle andere kosten, zoals administratiekosten, zijn dan niet meer toegestaan;
•Incassokosten zijn verschuldigd nadat u de debiteur in gebreke hebt gesteld én daaropvolgend een ‘14-dagen aanmaning’ hebt verzonden. Deze ‘14-dagen aanmaning’ moet voorzien zijn van de hoofdsom, de hoogte van de incassokosten en een betaaltermijn van 14 dagen. Hierna mag u zelf incassokosten doorbelasten aan uw debiteur. Misschien nog wel belangrijker: ook uw incassobureau mag pas incassokosten (de voornaamste inkomstenbron) doorbelasten na verzending van de ’14-dagen brief’;
•Van deze wet kan niet in het nadeel van de particuliere schuldenaar worden afgeweken.

Gewenste Oplossing:

Dat Simyo zich aan de wet gaat houden. Tot die tijd wil ik mensen graag waarschuwen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Simyo

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simyo over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Simyo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie