Klacht: Goedkope oplossingen voor echte problemen bij DHL en DHL For You

Michwan op 01 februari 2013 over DHL in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
DHL is working on this complaint
πŸ”„ In behandeling
Bedrijf DHL
Status In behandeling
Datum 1 februari 2013

Een klant heeft een klacht ingediend over een pakket dat op 22 januari 2013 is verzonden, maar nog steeds niet is aangekomen op 31 januari 2013. Volgens de track & trace-informatie is het pakket mogelijk door een sorteerfout niet aangekomen op het depot, en de klant is bezorgd dat DHL de klacht niet serieus neemt en deze als "opgelost" zal markeren zonder daadwerkelijk actie te ondernemen.

Mijn Klacht:

Pakje is op 22 januari 2013 verzonden en nog steeds niet aangekomen, het is nu 31 januari 2013. Bij track&trace staat: 25-01 2013 | 10:36 | Pakje niet aangekomen op depot, mogelijk door sorteerfout.
Meer gebeurt er gewoon niet … en DHL zet bij deze klacht straks gewoon “opgelost” en doen verder niets. Kortom via klacht.nl iets proberen op te lossen werkt niet bij DHL !!!
Zo kan ik ook hoog scoren in oplossingspercentages, gewoon nep dus !!!

Gewenste Oplossing:

Dat het pakje wordt opgespoord, de \'waarschijnlijke dief\' wordt bestraft en pakje alsnog wordt bezorgt bij mij.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar DHL over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door DHL in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk β€” niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM