Klacht: Verlopen korting

Stiertje7 op 09 mei 2023 over Lucardi in de categorie Juweliers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Lucardi has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Lucardi
Categorie Juweliers
Status Open
Datum 9 mei 2023

Een klant van Lucardi heeft geklaagd over een verlopen kortingsactie van 50% op oorbellen. Hoewel de oorbellen nu weer op voorraad zijn, heeft de klant geen e-mail ontvangen om hiervan op de hoogte te worden gesteld tijdens de actieperiode, waardoor hij € 75,00 meer moet betalen. De klant beschouwt dit als consumentenoplichting en is teleurgesteld over de communicatie van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Vorige week was er 50% kortingsactie.
Wilde oorbellen bestellen,maar waren nu niet voorraadig. Ik moest mijn e-mail geven en als de oorbellen er weer waren, dan kreeg ik een mail.
Nu is de actie voorbij en de oorbellen WEL voorraadig, maar ik heb geen mail gehad in de looptijd van de actie.
Ik vind dit echt een vorm van consumenten oplichting.
Ik zou nu € 75,00 MEER moeten betalen voor deze oorbellen.
Vind dit hele slechte reclame naar de consument toe.

Gewenste Oplossing:

Ik zou nog graag de oorbellen voor de actieprijs willen kopen.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lucardi

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Lucardi over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lucardi nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Stiertje7
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM