Klacht: verschillende malen aanmalingen gehad tot ze dreigenden met een advocaat!

SsDp op 24 augustus 2022 over BEDRIJVEN-ONLINE.NL in de categorie Internet Diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Internet Diensten
Status Open
Datum 24 augustus 2022

Een klant heeft meerdere keren contact gehad met BEDRIJVEN-ONLINE.NL, waarbij hij onder druk werd gezet om te betalen na dreigementen met juridische stappen. Na betaling van 898 euro ontving hij een e-mail waarin een ander bedrag van 698,05 euro werd genoemd. Inmiddels is de klant niet meer in staat om contact met het bedrijf te krijgen.

Mijn Klacht:

hebben mij meermaals opgebeld met verschillende vragen tot ik uiteindelijk iets moet gezegd hebben dat voor hun doenbaar was om een bewijslast te hebben tegen mij dat ik zou hebben toegezegd!
na meermaals verschillende facturen en mails te hebben ontvangen van hun heb ik uiteindelijk betaald omdat ze dreigenden om een advocaat enzo er bij te nemen!
na een bedrag van 898 euro te storten, kreeg ik enkele dagen nadien, waarschijnlijk al een mail opgesteld dat het 698.05 euro was. waardoor ik dus het eerste bedrag heb betaald.
inmiddels contact opgenomen bij hun en nu zijn ze spoorloos?!!!!!

Gewenste Oplossing:

geld terug en van hun site.. ik moet niet onder hun naam vermeld worden!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BEDRIJVEN-ONLINE.NL

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BEDRIJVEN-ONLINE.NL nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door SsDp
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM