Klacht: Aflevering en staat huurauto onacceptabel-onterechte kosten

Ellie Miltenburg op 19 maart 2022 over Rentalcars in de categorie Autoverhuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Rentalcars
Categorie Autoverhuur
Status Open
Datum 19 maart 2022

Een klant heeft een auto gehuurd via RentalCars bij ClickRent in Alicante, maar is ontevreden over de aflevering en de staat van de huurauto. Bij ontvangst was de tank leeg, wat leidde tot vertraging, en tijdens de rit naar Calpe bleek de rechtervoorband een lage bandenspanning te hebben, die de volgende dag volledig leeg was. Bovendien was er geen reserveband aanwezig.

Mijn Klacht:

In de periode van 16 februari tot en met 16 maart 2022 huurde ik (via RentalCars-Booking.com) een auto bij het autoverhuurbedrijf ClickRent in Alicante met boekingsnummer CR736644A. Ik ben ontevreden over de staat waarin en de wijze waarop de auto afgeleverd is.

Gewenste oplossing klacht
De geleverde diensten voldoen niet aan mijn verwachtingen omdat bij aflevering op 16 februari de tank compleet leeg bleek te zijn en wij onnodige vertraging opliepen. Vervolgens bleek al tijdens onze rit van Alicante naar Calpe de bandenspanning van de rechtervoorband anders (lager) dan de andere banden. Na een rit via een normale verharde weg naar Calpe met een totale afstand van ongeveer 65 kilometer bleek de volgende dag de rechtervoorband helemaal leeg te zijn.
Er bleek geen reserveband aanwezig waardoor er voor mij geen enkele mogelijkheid was om zelfstandig een oplossing te vinden om bijvoorbeeld de auto te retourneren naar de verhuurlocatie in Alicante of anders.
Ik was genoodzaakt een garage te regelen om de band te laten repareren wat niet mogelijk bleek. De monteur constateerde op 3 plaatsen ernstige beschadigingen aan de band die onmogelijk door mij veroorzaakt konden zijn tijdens mijn rit naar Calpe.
Ik vind het door mij betaalde bedrag van € 300 euro voor het vervangen van een reeds versleten band en het bedrag van 180 euro voor het transport naar de verhuurlocatie in Alicante onacceptabel.
Bij het aangaan van het huurcontract moet ik ervan uit kunnen gaan dat de aan mij verhuurde auto in optimale staat is. Ook de banden! Deze auto had duidelijk een versleten band veroorzaakt door onjuist gebruik door vorige huurder(s). De auto bleek niet afgetankt en er was geen reservewiel aanwezig. Ik ben van mening dat de verhuurder ernstig in gebreke is gebleven en vind het meer dan redelijk dat ik niet voor deze kosten op mag draaien.

Gewenste Oplossing:

Excuses en retournering van onterecht betaalde kosten ad € 480,00

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rentalcars

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rentalcars nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ellie Miltenburg
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM