Mijn Klacht:
Gisteren mijn praktijkexamen afgelegd, in het begin nogal zenuwachtig wat normaal is met zo’n examen. Bij de eerste bocht zat ik met de versnelling te prutsen waardoor de bocht niet helemaal netjes ging. Ik heb zelf de situatie opgelost en dit is dan ook netjes gegaan. De reactie die ik kreeg van mij examinator was “geeft niet rustig blijven dit waren gewoon je beginzenuwen”. Vervolgens reed ik de hele rit netjes en heb ik verder geen ingreep gehad of situaties waarop het gevaarlijk was.
Toen we terug waren bij het CBR kreeg ik te horen dat ik ben gezakt, mijn rij instructeur en ik waren verbaasd. De examinator probeerde zich te onderbouwen maar kwam uit met een beetje een zwak excuus. Ik heb blijkbaar niet elke keer gekeken (waarvan ik zeker weet dat ik dat wel heb gedaan want bij kruispunten ben ik expres nog wat langzamer gegaan om goed te kunnen kijken) en vervolgens werd er gezegd dat ik bij die eerste bocht ,waarvan ik dus kreeg te horen dat het oké was dat dat niet helemaal goed ging wat ik dus een beetje misleidend vind.
Ik kreeg het gevoel alsof de examinator een beetje aan het zoeken was om me niet te laten slagen. Zijn woorden “ik vind het net iets onvoldoende om te slagen” met daarna de hier boven genoemde punten. Meerdere mensen heb ik gevraagd wat ze ervan vonden en meerdere mensen zeggen dat het idd zwakke excusen zijn waarbij je eigenlijk gemakkelijk heb kunnen slagen.
Maar goed nu met corona moet ik dus weer 2 maand wachten tot een herkansing en dan is het de vraag maar of het dan wel goed genoeg is.
Gewenste Oplossing:
Te bieden oplossing : een second opinion, snellere examen of me alsnog laten slagen (waarvan ik wel zeker weet dat dat niet gebeurt het is mijn woord tegen die van de examinator)


