Mijn Klacht:
Onlangs heb ik een bestelling geplaatst voor de JONNO blouse van Fashion Union. Deze week had ik de blouse voor het eerst aangedaan, waaruit blijkt dat er bij de linkermouw een printdefect aanwezig is. Het gaat om een spikkeltjes patroon wat helemaal niet overeen komt met de correcte rechter mouw. Dus had ik een claim ingediend met daarbij duidelijke foto’s waarbij makkelijk het defect eruit te concluderen is.
Als antwoord op mijn claim moest ik het product maar opsturen voor verdere controle op de schade, waaruit dan nader gekeken wordt wat de beste compensatie optie is.
Hierop had ik meteen een mail teruggestuurd met de vraag hoe de procedure eruit zal zien, want ik wil namelijk de blouse wel gewoon houden (ik heb het laatste exemplaar tot mijn beschikking in mijn maat!). Hierop kreeg ik geen antwoord, dus had ik de klantenservice maar gebeld met dezelfde vraag.
Wat hieruit bleek is dat er geen andere optie voor mij was dan maar de blouse op te sturen, waarop ik dan het volledige bedrag daarvan terug zou teruggestort krijgen en dat ik dan maar een nieuwe moest bestellen. Dit is echter niet mogelijk omdat het een uitverkocht artikel is! Ik wil de blouse wel gewoon houden desondanks dit defect, maar verwacht er natuurlijk enige compensatie voor. Dit was volgens jullie klantenservice helemaal niet mogelijk en ik moest er maar mee dealen (heel onbeschoft, collega werd duidelijk ongeduldig desondanks mijn terechte vraag.)
Echter is dit heel hypocriet, omdat ik eerder in het verleden een claim had ingediend van een ander beschadigd artikel, waarbij ik wel compensatie ontving en het artikel mocht houden. Daar is nu geen sprake van. Ik vind het frappant dat de klant letterlijk zo geforceerd word het artikel af te staan tegen eigen wil.
Daarbij is er ook nog sprake van een tijdlimiet: ik heb maar 14 dagen de tijd om het product op te sturen (zelfs niet een retourlabel ontvangen) zodat het reclamatieteam mijn artikel kan beoordelen, na die 14 dagen vervalt mijn reclamatie verzoek en zullen er geen compensatiemogelijkheden meer toepasbaar zijn.
Geprobeerd om Zalando hierop te contacteren, de klantenservice is in dat opzichte compleet nutteloos; ze kunnen mij hierbij niet helpen. Een mailadresklachtenformulier waar je je klacht kan indienen bestaat blijkbaar ook niet. Slecht contacteerbaar dus! Terwijl de dagen van compensatiemogelijkheden wel langzamerhand verstreken.
Tot nu toe ben ik erg teleurgesteld in de service en de omgang van deze zaak. Graag wil ik dat er een oplossing komt voor mijn claim.
Gewenste Oplossing:
Ik ben pas tevreden wanneer ik van Zalando de mogelijkheid heb gekregen om toch compensatie te krijgen van mijn defecte blouse, maar het wel nog mag houden. (wat in een eerder claimgeval van mij wel mogelijk was!)

