Klacht: wonder core 2

wytinckmartin op 28 juli 2014 over Tommy Teleshopping in de categorie Teleshopping

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tommy Teleshopping has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Opo 28 juli 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost.

Categorie Teleshopping
Status Opgelost
Datum 28 juli 2014

Een klant heeft op 9 juli 2014 een Wonder Core 2 besteld, maar ontving twee stuks in plaats van één. Na het retourneren van het extra exemplaar, merkte de klant op dat er twee bedragen van 122,99 euro van de rekening waren afgeschreven en heeft herhaaldelijk contact gezocht met Tommy Teleshopping voor een terugbetaling, maar zonder reactie.

Mijn Klacht:

heb op 9/7/2014 wonder core 2 besteld de postbode kwam met 2stuks af maar had één besteld dus hij nam er één terug mee zo rond de 14/7/2014 ik ging kijken en er was 2x 122,99 van de rekening ;;;; graag zo ik die zo snel mogelijk terug krijgen op men rekening heb oo een bestand naar tommy teleshopping gestuurt waar ik nog altijd geen reaktie heb op gekregen en al 4keer gebelt naar nr070658220 waar je uren kunt wachten graag zo ik wa vooruitgang zien

Gewenste Oplossing:

als het begrag van 122,99 terug op men rekening sta!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tommy Teleshopping over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tommy Teleshopping in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tommy Teleshopping een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tommy Teleshopping

Heeft op 28 juli 2014 om 12:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Opo 28 juli 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - heb nog niets ontvangen op men rekening???? 3/8/2014 122,99 euro

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM