Klacht: bestelling nooit ontvangen maar ze willen wel dat ik er voor ga betalen

Buddy4 op 12 november 2019 over Wish in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Wish
Status Open
Datum 12 november 2019

Een klant van Wish heeft een probleem met een bestelling die nooit is ontvangen, maar waarvoor wel betaling wordt geëist. Ondanks meerdere pogingen om contact op te nemen, ontvangt de klant geen bevredigend antwoord en wordt verwezen naar de bestelgeschiedenis, waar het artikel niet staat vermeld. De klant vraagt nu om een vraagcode of nummer van de bestelling om verdere stappen te ondernemen.

Mijn Klacht:

Ik wil heel graag een vraagcode of nummer hebben tot betrekking van een bestelling die ik nooit heb ontvangen .maar waar ik wel voor betalen moet .
Krijg elke maand wel mail van Klarna of ik dat even betalen wil .
Maar heb jullie al 3 a 4 mailtje gestuurd maar krijg geen normaal antwoord van u .
ja word mij verted dat ik maar even in mijn bestel geschiedenis moet kijken maar daar staat het artikel niet eens tussen wat ik volgens u moet hebben ontvangen .
Maar ga echt niet betalen voor iets wat ik nooit ontvangen heb .
Nu vraagd Klarna mij om een vraagcode of nummer die zou ik zo spoedig moegelijk van u willen ontvangen .
Want ben er helemaal klaar mee dit gaat nu al maanden zo .en betaal niet voor iets wat ik nooit ontvangen heb .
hierbij de gegevens van het zogenaamde bestelling die ik moet hebben ontvangen maar niet heus dus

artikel nummer(bestelnummer) 5cf94e3ab3f51a31fb8ccb78
en de betalingsomschrijving nummer 127573529999963
en de besteldatum was 06-06-2019

Gewenste Oplossing:

Als het is opgelost want ben er helemaal klaar mee .dit noem ik geld verdienen over de rug van een andere .
terwijl er nooit iets is ontvangen en is geannuleerd .
maar ben er klaar mee ik hoop nu Klarna en Wish het samen gaan oplossen .
want betalen ga ik geen ene rooie cent .

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Wish

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Wish nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Buddy4
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM