Klacht: Weigering tijdens openingstijden

Angelaham op 10 januari 2015 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 10 januari 2015

Een klant van de Albert Heijn in Zwolle heeft een klacht ingediend over de weigering van een medewerker om krasloten in te nemen, ondanks dat de klant voor sluitingstijd in de winkel was. De medewerker had zich al uit geklokt en weigerde opnieuw in te loggen, wat leidde tot frustratie bij de klant, die hierdoor een geplande activiteit niet kon uitvoeren.

Mijn Klacht:

Ik wil graag een klacht beschrijven over de winkel van de ah in Zwolle. Bij de stad.
Ik kom om iets over half 9 binnen. Pak twee producten en loop na de kassa. Hier sta ik in een rij die helaas erg lang duurt.

Dit is vervelend, maar kan voorkomen. Dat snap ik.

Vervolgens wil ik mijn krasloten inleveren. Deelt de medewerker mee dat dit niet gaat. Ze heeft zich al uit geklokt, terwijl ik VOOR sluitingstijd er sta!
Het opnieuw inloggen weigert ze.

Het gevolg is dat ik hierdoor een activiteit op de latere avond niet kan uitvoeren.

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik een passende tegemoetkoming willen voor het niet kunnen inleveren van krasloten binnen openingstijden van de AH in Zwolle.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer