Klacht: wijzeging rekening nummer

a.vanijzendoorn op 17 maart 2013 over Wehkamp in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wehkamp has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 maart 2013
Reactie van het bedrijf:

Op 22-03-2013 hebben wij in een telefonisch contact de kwestie samen besproken en opgelost.

Bedrijf Wehkamp
Categorie Online Warenhuizen
Status Opgelost
Datum 17 maart 2013

Een klant van Wehkamp heeft problemen ervaren bij het wijzigen van haar rekeningnummer na een scheiding. Ondanks herhaalde verzoeken om haar gegevens aan te passen, werd het oude rekeningnummer steeds weer gebruikt voor afschrijvingen, wat leidde tot conflicten met haar ex-partner. Uiteindelijk heeft ze besloten om geen aankopen meer te doen bij Wehkamp.

Mijn Klacht:

al jaren ben ik klant bij wehkamp totdat ik ga scheiden!!
een ander adres en mijn meisjes naam weer terug en natuurlijk een ander rekening nummer,
nou een bestelling gedaan nieuwe naam gebruikt en adres en nieuw rekening nummer doorgegeven,
krijg ik weer brieven onde de naam van mijn ex ook wordt het maand bedrag van de oude rekening afgeschreven, schriftelijk dit alles weer veranderst gaat het een maand goed// daarna weer van het oude rekening nummer afgeschreven// met een zeer boze ex tot gevolg.. ik zou diefstal plegen van zijn rekening!!!weer wehkamp gebeld.. hij wehkamp gebeld.. volgende maand het zelfde verhaal .. de rekening dus maar in een keer voldaan om overal af te zijn.
ik besluit nu dus niets meer bij wehkamp te kopen.. dan krijg ik tot mijn grote verbazing post van wehkamp met de naam van toen ik getrouwd was!!!!! ben het zo vreselijk zat!!! twee jaar na mijn scheiding .. alweer zo’n stomme fout van wehkamp… bah bah bah…!!!!blijkt erg moeilijk te zijn om een naam en rekening nummer te veranderen…waar praten we over!!!

Gewenste Oplossing:

ben klaar met wehkamp.. hoef niets meer van hun!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wehkamp over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Wehkamp in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Wehkamp een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Wehkamp

Heeft op 22 maart 2013 om 13:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 22-03-2013 hebben wij in een telefonisch contact de kwestie samen besproken en opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM