Klacht: Verschuilen achter garantietermijn van 1 jaar dure TOV Essentials tas

Natascha S. op 15 februari 2017 over Wehkamp in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wehkamp has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 februari 2017
Reactie van het bedrijf:

Goedemiddag, Ik begrijp dat u erg teleurgesteld bent over de afhandeling van de klacht van uw tas. Graag zou ik de mogelijkheden verder voor u willen nakijken. Zou u mij uw klantgegevens per e-mail willen toesturen? U mag deze gegevens...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Wehkamp
Categorie Online Warenhuizen
Status Opgelost
Datum 15 februari 2017

Een klant van Wehkamp heeft een klacht ingediend over een dure leren tas van TOV Essentials, die na anderhalf jaar gebruik niet aan de verwachtingen voldoet. De klant ervaart dat de klantenservice zich verschuilt achter de garantietermijn van één jaar en geen individuele beoordeling van de situatie heeft gemaakt. De tas vertoont gebreken, en de klant vermoedt dat er sprake is van een fabrieksfout.

Mijn Klacht:

Jammer dat klanten worden afgescheept met een letterlijke standaardmail dat de garantietermijn van Wehkamp van 1 jaar is verstreken en dat het niet mogelijk is om een klacht te melden. Dit zonder het individuele verhaal van de klant te hebben beoordeeld. Halverwege januari 2016 heb ik de leren tas gekocht voor 160 euro. De oorspronkelijke prijs was 299 euro. Helaas voldoet de tas niet aan de verwachtingen die ik ervan mag hebben. De hengels zijn aan 3 kanten helemaal afgebrokkeld en bijna helemaal afgebroken. Ik heb het vermoeden dat sprake is van een fabrieksfout. Ik heb eenzelfde tas in een andere kleur op een later tijdstip aangeschaft. Deze is een stuk lichter, doordat een minder zware voering is gebruikt. Ik heb de tas bijna niet gebruikt en ben van mening dat de problemen niet hadden mogen ontstaan vanwege de leeftijd, de dure aanschafprijs en het gegeven dat ik de tas bijna niet heb gebruikt. Volgens de wet heb ik recht op een deugdelijk product. Het gemiddelde afschrijvingspercen-
tage van een leren damestas is 3 jaar. Nadat ik Wehkamp pas een juridisch onderbouwde mail had gestuurd vroegen zij om foto’s. Vervolgens heb ik een mail retour ontvangen met de letterlijke tekst: ” Ik heb de foto’s bekeken. Aan de hand hiervan deel ik u mede dat ik de klacht afwijs. Wat ik uit coulance wil aanbieden is 10 procent korting op een nieuwe tas.” Knap dat Wehkamp aan de hand van foto’s kan zien dat geen sprake is van een fabricagefout, dat zij geen motivatie geven en zich niet de moeite nemen om de tas te beoordelen.

Gewenste Oplossing:

Er zijn 3 opties om het probleem op te lossen. Aangezien de tas een langere levensduur heeft dan 1 jaar dient Wehkamp de tas kosteloos te repareren of een nieuwe tas te verstrekken. Is kosteloos herstel of vervanging niet mogelijk, dan zal ik de koopovereenkomst met Wehkamp ontbinden. Dan zal ik de leren tas retour zenden en verwacht ik van Wehkamp het aankoopbedrag zo spoedig mogelijk terug.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wehkamp over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Wehkamp in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Wehkamp een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Wehkamp

Heeft op 15 februari 2017 om 12:25 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemiddag,

Ik begrijp dat u erg teleurgesteld bent over de afhandeling van de klacht van uw tas. Graag zou ik de mogelijkheden verder voor u willen nakijken. Zou u mij uw klantgegevens per e-mail willen toesturen? U mag deze gegevens mailen naar; [email protected]

Wij zien de e-mail graag tegemoet.

Met vriendelijke groet,
webcareteam wehkamp

Natascha S.

Heeft op 03 maart 2017 om 14:31 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Erg dat de mensen van Wehkamp die de klachten in behandeling nemen geen juridische kennis hebben en niet weten dat de wettelijke levensduur van een dure leren tas langer is dan 1 jaar en Wehkamp hierdoor met een oplossing moet komen. Wehkamp neemt echt zijn verlies niet en verwijst mij naar de geschillencommissie als ik het niet eens ben met hun afwijzing van mijn klacht. Dit zonder motivatie. Een gemiste kans, waardoor Wehkamp nu een vaste klant kwijt is.

Bericht van Wehkamp

9 jaren geleden - Goedemiddag, We vinden het erg vervelend dat dit nog niet is opgelosd. We wachten nog steeds op je gegevens per mail om je bij deze kwestie verder te helpen. Zou je jouw klantgegevens willen sturen aan [email protected] zodat we alsnog tot een oplossing kunnen komen? Met vriendelijke groet, webcareteam wehkamp

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM