Klacht: Koopruimte staat NOG steeds op 0

chanella7694 op 21 oktober 2015 over Wehkamp in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wehkamp has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 oktober 2015
Reactie van het bedrijf:

Klant geinformeerd over het creditscoringsysteem, welke Wehkamp.nl wettelijk verplicht is om uit te voeren voor elke bestelling. Het kan zijn dat klant, op basis van verschillende factoren, geen koopruimte heeft/zal krijgen.

Bedrijf Wehkamp
Categorie Online Warenhuizen
Status Opgelost
Datum 21 oktober 2015

Na het plaatsen van een bestelling voor een HP laptop bij Wehkamp op 7 oktober, bleef de koopruimte van de klant op 0 staan. Ondanks herhaaldelijk contact met de klantenservice, waarin werd aangegeven dat het systeem de koopruimte automatisch berekent, bleef de situatie twee weken later onveranderd. De klant uitte zijn frustratie over het gebrek aan duidelijkheid en vroeg zich af of de koopruimte ooit zou veranderen.

Mijn Klacht:

Op 7 oktober heb ik een bestelling geplaatst bij Wehkamp, namelijk een HP laptop gekocht. Alles is volgens wens gegaan, maar wat mij vooral op viel is dat na mijn bestelling mijn koopruimte nog steeds op 0 staat. Hierover meerdere malen contact opgenomen met Wehkamp, elke keer werd er verteld dat het systeem het zelf berekend en dat ik het moest afwachten. Nu 2 weken verder, staat mijn koopruimte nog steeds op 0. Weer contact opgenomen met Wehkamp en weer het zelfde antwoord. Ja het systeem berekent de koopruimte. Ik kan begrijpen dat het een aantal dagen kan duren, maar nu twee weken later staat de koopruimte nog steeds op 0. Ik wil weten of mijn koopruimte uberhaupt nog gaat veranderen, want ik vind dit erg vervelend.

Gewenste Oplossing:

Juiste koopruimte aanpassen/ of updaten

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wehkamp over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Wehkamp in behandeling genomen

Bericht van Wehkamp

10 jaren geleden - Goedemiddag Chanel, Wat vervelend dat je geen koopruimte hebt. Wehkamp.nl maakt gebruik van een creditscoring systeem (zie hiervoor onze aanvullende algemene voorwaarden, artikel 13: kredietwaardigheid). Doormiddel van dit creditscoringsysteem wordt op basis van je bestel- en betaalgeschiedenis, je adres- en persoonsgegevens, de artikelen die je wilt bestellen en overige factoren bepaald wat je betaalmogelijkheden zijn. We zijn wettelijk verplicht om voor elke bestelling een toetsing uit te voeren. Het kan zijn dat je nooit koopruimte zult hebben. Het kan ook zijn dat dit bij de volgende bestelling wel mogelijk is. Ik vertrouw erop je hierbij voldoende geinformeerd te hebben. Met vriendelijke groeten, webcare team wehkamp.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Wehkamp een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Koopruimte blijft nog steeds op 0 en doordat hele creditcoderingssysteem uit te leggen is het niet veranderd. Het is uiteraard eerder een uitleg dan een oplossing, maar hiermee zal ik het maar moeten doen!

Bericht van Wehkamp

10 jaren geleden - Hoi Chanel, We snappen dat het erg vervelend is maar we kunnen het helaas niet veranderen of wijzigen. Met vriendelijke groet, Webcare team Wehkamp.nl

Wehkamp

Heeft op 26 oktober 2015 om 19:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Klant geinformeerd over het creditscoringsysteem, welke Wehkamp.nl wettelijk verplicht is om uit te voeren voor elke bestelling. Het kan zijn dat klant, op basis van verschillende factoren, geen koopruimte heeft/zal krijgen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM