Klacht: Koopruimte opeen op 0

FK6675 op 12 november 2014 over Wehkamp in de categorie Online Warenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wehkamp has resolved this complaint
Klacht opgelost op 12 november 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben u gebeld. Met vriendelijke groet, Webcareteam wehkamp.nl

Bedrijf Wehkamp
Categorie Online Warenhuizen
Status Opgelost
Datum 12 november 2014

Een klant van Wehkamp heeft een account aangemaakt met een koopruimte van 1500 euro, maar na drie annuleringen door internetproblemen is de koopruimte op 0 gezet. Ondanks contact met de klantenservice, werd de klant geadviseerd om af te wachten, omdat het systeem automatisch de koopruimte kan resetten, wat enkele dagen tot maanden kan duren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb een account aangemaakt bij Wehkamp, hier heb ik 1500 euro koopruimte op gekregen, hierna heb ik ivm mijn internet storing thuis 3 x moeten annuleren, hierna wil ik het goed bestellen maar lukt dit niet omdat de koopruimte opeen op 0 staat!

Wehkamp gebeld en geven aan om alleen maar af te wachten omdat dit 1 dag of ook paar maanden kan duren ivm automatisch systeem door de annuleringen is deze op 0 gezet!

Gewenste Oplossing:

Dat ik de koopruimte weer ok is en ik weer kan bestellen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Wehkamp over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Wehkamp in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Wehkamp een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Wehkamp

Heeft op 12 november 2014 om 16:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben u gebeld.

Met vriendelijke groet,
Webcareteam
wehkamp.nl

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Ik was op werk en heb de telefoon niet op kunnen nemen, hierdoor is er een voicemail bericht ingesproken waar alleen maar wachrij muziek wordt afgespeeld zonder enige oplossing of tel nr zodat ik terug kan bellen dus klacht is nog steeds niet opgelost, anders kan deze tel nr gebeld worden die wordt sowieso opgenomen: 06 46207542

Bericht van Wehkamp

11 jaren geleden - Wij hebben gisteren telefonisch contact opgenomen op het bij ons bekende telefoonnummer. Met vriendelijke groet, Webcareteam wehkamp.nl

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM