Mijn Klacht:
Zondagochtend 25 augustus ’18 reisde ik per bus (door de NS ingezet) vanuit Alkmaar naar Hoorn Kersenboogerd .Vanwege geplande werkzaamheden op dit traject.
Via zowel de actuele reisinformatie van de NS alsook 9292 . werd vermeld dat de bus vanuit Alkmaar zou vertrekken om 08.18u.
Nadat ik om 08.14u had ingecheckt en netjes bij de halte stond waar de bus zou (moeten) komen . besloot ik na c.a. 30 minuten tevergeefs iemand met een geel hesje te vragen of hij wist wanneer de bus zou vertrekken.
Hij zou dit wel even voor mij navragen bij collegae.
Er werd met elkaar overlegd en over en weer gefronst maar een antwoord bleef uit.
10 minuten later hoorde ik van een beveiligingsmedewerker van de NS dat de bus om 09.09.u zou vertrekken .
Ik was dus ietwat voorbarig bedacht ik mij want zo had men al dagen van tevoren laten weten dat ik rekening diende te houden met een langere reistijd (15-45 minuten) ,
Om 09.30u toen ik nog niets had mogen vernemen , begaf ik mij naar de coördinator van de bussen .Hij snapte er ook niets van terwijl er naar andere richtingen om de haverklap bussen vertrokken , leek er met de bussen van Hoorn iets aan de hand te zijn .
Wat dat was, wist de coördinator ook niet .
Uiteindelijk omstreeks 09.45 toen er nog geen bus bij mijn halte was op komen dagen , ging ik mij nader oriënteren op andere bussen die vertrokken.
Ja inderdaad , ik begon nu toch wel enigszins onrustig te worden na c.a. anderhalf uur in het ongewisse te blijven over , hoe en of ik wel thuis zou komen (had de hele nacht namelijk gewerkt in het ziekenhuis).
Ik vernam zijdelings dat er vanaf een andere halte een bus zou vertrekken naar Heerhugowaard , wellicht kon ik vanuit daar verder naar Hoorn .
Ik snelde naar de betreffende halte , coördinator die ik onderweg nog vroeg of die bus inderdaad naar Heerhugowaard ging beaamde dit en maande mij nog tot opschieten want de bus was al 2 minuten te laat .
Braaf als ik ben zette ik een sprint in en mocht gelukkig nog mee.
Op Heerhugowaard .hoefde ik slechts 20 minuten te wachten .
Wijzer en meer assertief bleef ik bij elke bus die maar aankwam , de medewerker met het gele hesje bestoken met vragen te stellen over de bus , is dit hem al ? ,
Uiteindelijk kwam ik omstreeks 11.u op Hoorn station aan .
Ruimschoots op tijd voor de trein naar Hoorn Kersenboogerd
welke om 11.07 zou vertrekken .
Ja zou vertrekken , deze trein kon namelijk niet verder rijden naar Hoorn Kersenboogerd.
Want de dienst van de machinist die vanaf Hoofddorp de trein had bestuurd eindigde in Hoorn , terwijl Hoorn Kersenboogerd eindpunt van de route is ?
De conducteur die mij dit meedeelde deed dit op vriendelijke wijze , begreep dan ook weinig van mijn verontwaardiging.
Bovenstaande heb ik niet met haar gedeeld , niet omdat ik dit niet wilde maar ik was totaal uitgeput.
Wellicht is het tussen de regels wel duidelijk geworden .
De service vanuit de NS was ver te zoeken , als klantreiziger ben je behoorlijk op jezelf aangewezen .
En kun je behoorlijk bedrogen uit komen als je verwacht dat zij bij geplande werkzaamheden hun zaken , waar onder goede informatie en gedegen coördinatie op orde hebben.
Het verlenen van hun diensten , komt de NS weliswaar na.
Maar het bieden van service blijft uit , terwijl zij daarmee altijd pronken.
Ga maar eens naar een loket (tickets en service).
Gewenste Oplossing:
Ik gun het alle reizigers en de NS toe dat hun service verbeterd. (duidelijk communiceren en reizigers gedegen bij staan tijdens stremmingen).


