Klacht: wacht rij bij kassa 4 in de rij of meer.

R.W.van Wetten op 18 november 2021 over Vomar in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vomar has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Vomar
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 18 november 2021

Een klant van de Vomar in Groeneweg ervaart regelmatig lange wachttijden bij de kassa, met vaak vier of meer klanten in de rij voordat er extra kassa's worden geopend. Ondanks het bord dat aangeeft dat er aandacht voor de klanten moet zijn, voelt de klant zich genegeerd en vraagt zich af waarom er geen actie wordt ondernomen om de situatie te verbeteren. De klant benadrukt dat dit niet de eerste keer is dat hij deze ervaring heeft en vindt het belangrijk dat het bedrijf zijn beloftes nakomt.

Mijn Klacht:

was gister rond 17.00 uur bij de Vomar in Groeneweg ,beter bekend bij jullie als Vomar Platanenhof waar i niet voor het eerst werd afgeschept van niets zeggen dan krijgen wij ook geen commentaar.
wederom stond ik weer als 4 in de rij voordat er een kassa werd bij gezet,werd hier door een medeklant van op de hoogte gesteld.
en deze klant gaf ook aan dat het regelmatig gebeurd en dat er dan ook geen aandacht voor de 4 klant in de rij is maar dat er wel een kassa word bij gezet.
waarom is mijn vraag hangt er dan een bord boven alle kassa’s terwijl er niets mee word gedaan.
heb voor ruim 50 euro boodschappen gedaan en kom er zelf ook vrij regelmatig, maar maak ook eens waar met waar u bedrijf mee adverteert. is wel net zo EERLIJK.

Gewenste Oplossing:

dat er gelijk gehandeld word door de des betreffende mensen achter de kassa en niet doen als of je neus bloed en het dood zwijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vomar

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vomar nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door R.W.van Wetten
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer