Klacht: Vinted houdt mijn geld achter en geeft geen duidelijk antwoord

Mascha69 op 25 mei 2025 over Vinted.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Vinted.nl
Status Open
Datum 25 mei 2025

Een gebruiker van Vinted heeft een klacht ingediend omdat het bedrijf zijn geld achterhoudt en geen duidelijke antwoorden geeft. Na de verkoop van een item aan een koper in Frankrijk, waarbij een ongewenste verzendoptie werd gekozen, bleek het pakket verloren te zijn. Ondanks herhaaldelijk contact met de verzenddienst en bevestiging van verlies, blijft de schadevergoeding uit.

Mijn Klacht:

Op 13 maart jongstleden heb ik een item van Rituals (limited spray) verkocht via Vinted aan een koper in Frankrijk In mijn advertentie had ik gezet bij voorkeur geen verzending via Mondial Relay (printer stuk, geen servicepunt binnen een straal van 12 km), want je kunt deze verzendoptie niet uitzetten.

Helaas koos de koper toch voor Mondial Relay. Door mijn werk kon ik het pakket pas op 17 maart wegbrengen. Na ongeveer een week nam de koper contact met me op om te melden dat het pakket bleef hangen bij afgegeven bij servicepunt. In de weken erna heb ik regelmatig contact gehad met Mondial Relay, er was een onderzoek opgestart en de conclusie was dat het pakket kwijt was. Op 18 april liet Mondial Relay weten dat het pakket kwijt was en dat de schadevergoeding op dezelfde datum voor mij was overgemaakt aan Vinted. Op dezelfde dag heeft Vinted de bestelling geannuleerd en de koper haar geld terug gestort in haar wallet. Vinted wist mij te vertellen dat het pakket niet kwijt was maar dat deze beschadigd was en naar mij terug gestuurd zou worden. Ik moest wederom – voor de 2e keer – 5 weken geduld hebben Mondial Relay bleef volhouden dat het pakket echt kwijt was.
Na ongeveer 2 weken zag ik – echt bij toeval – via de tracktrace dat het pakket weer onderweg was naar ….. de koper in Frankrijk. Maar de bestelling was geannuleerd en de koper had haar geld al terug gekregen. Direct heb ik weer contact gezocht met Mondial Relay en zij zouden het (beschadigde) pakket naar mij terug laten sturen. Eind vorige week was het zover, het pakket was afgegeven bij een pakketpunt … in Den Haag (ik woon dus in Zoetermeer). Ik ben naar Den Haag gereden om het pakket op te halen vrijdag. Ik zag dat het pakket opnieuw getaped was met bruine tape. Thuis heb ik het pakket open gemaakt, hoe dom, boven mijn teakhouten eettafel. Helaas was de zorgvuldig door mij ingepakte interieurspray (verstuiver afgeplakt met plakband, goed dichtgedraaid, ingepakt in bubbeltjesplastic in een stevige kartonnen doos met doorzichtig tape opgevuld met papier) lek. Alles wat nog niet vervlogen was lekte op mijn tafel. Snel heb ik alles op het aanrecht gelegd om het op te ruimen. Ik heb nu uitgebeten vlekken op mijn granieten aanrechtblad en op mijn eettafel. Ik kon niet anders dan de boel direct opruimen. Het enige wat nog over is is de lege kapotte fles.
Ik heb Vinted laten weten dat ik mijn pakket beschadigd ontvangen heb. Ik kreeg een bericht van hun dat ik bewijs moest opsturen binnen 48 uur. Ik heb een mail gestuurd en zou binnen 48 uur bericht krijgen. Dit was vrijdag. Vijf dagen later krijg ik pas weer een reactie van Vinted waarin staat dat ik te laat ben met aanleveren.
Ik heb het idee dat ik steeds antwoord krijg via AI, want de antwoorden die ik van de helpdesk krijg slaan steeds nergens op net alsof ze niet lezen wat ik geschreven heb. Om een lang verhaal niet nog langer te maken, ik krijg de vergoeding die Mondial Relay voor mij heeft overgemaakt op 18 april niet terug. En dat terwijl het geld voor mij bestemd is. Ik vind dit schandalig en diefstal. Ik heb hier in twee maanden tijd heel veel tijd en energie ingestoken, heb er zelf achteraan moeten gaan dat ik mijn toch in Frankrijk afgeleverde pakket retour naar Nederland kwam, en zit nu met een beschadigde eettafel en aanrecht. Bovendien heb ik ook benzine verreden naar Den Haag om mijn pakket weer op te halen. Dus de koop is geannuleerd, ik heb geen geld, geen artikel, wel schade en veel tijd en energie aan kwijt geraakt. Dit speelt al ruim 2 maanden. Het geld dat Mondial Relay op 18 april heeft overgemaakt is voor mij en niet voor Vinted!!! Ik krijg steeds antwoorden van Vinted die echt helemaal nergens op slaan en kom zelf niet meer verder.

Gewenste Oplossing:

Het geld wat Mondial Relay op 18 april voor mij heeft overgemaakt aan Vinted - de schadevergoeding- is voor mij en niet voor Vinted: ik verwacht dat zij dit na ruim 5 weken eindelijk naar mijn Wallet gaan overmaken. Ik hoef geen reacties meer die totaal nergens op slaan of achterhaald zijn. Ik wil zo langzamerhand mijn geld! Dit is diefstal, geld wat voor de verkoper bestemd is achterhouden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Vinted.nl

Reactie van de melder van de klacht Mascha69

10 maanden geleden - Vinted reageert niet op klachten. Het is een boevenbende die geld van (onder andere) mij achterhoudt. En ze zitten in Litouwen dus onbereikbaar voor een duidelijk antwoord. Inhoudelijk reageren ze nergens op. Standaard AI antwoorden die nergens op slaan.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Vinted.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Mascha69
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten