Klacht: Storing

Macho86 op 23 september 2019 over videoland in de categorie Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf videoland
Categorie Digitale TV
Status Open
Datum 23 september 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Snap dat er weleens een storing kan zijn. Maar betaal er wel voor en kan nu niet verder met mijn serie en zat er helemaal klaar voor. Is geen reet op tv en daarom heb ik videoland.. lekker weer.. bedankt.

Gewenste Oplossing:

Als het het gewoon doet. Betaal ervoor!!! Ben alleenstaande moeder. En dat geeft niks maar nogmaals is er op tv niks en videoland doet niet. Is voor mij wel weer centjes en als ik er niks mee kan is dat erg vervelend!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over videoland

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over videoland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM