Klacht: Geen beeld

Hasso op 03 oktober 2019 over videoland in de categorie Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf videoland
Categorie Digitale TV
Status Open
Datum 3 oktober 2019

Een klant van Videoland ervaart problemen met het ontvangen van beeld en vindt het onterecht dat klanten moeten betalen zonder gebruik te kunnen maken van de dienst. De klant stelt voor om alle Videoland-abonnees een maand gratis toegang te geven als compensatie voor de problemen.

Mijn Klacht:

Wij als videoland klanten moeten wel betalen maar er gebuik van kunnen maken ho maar ik vind dat alle videoland klanten 1 maand gratis moeten kunnen kijken zo kan videoland de klanten te gemoet komen

Gewenste Oplossing:

Als videoland zijn klanten te gemoet komen dat de klanten 1 maand gratis films kunnen kijken

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over videoland

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over videoland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Hasso
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM