Klacht: vakantie in cyprus club lapethos boekingsnummer 109417 van 15-9-2012 tot 22-9-2012

indiaan01 op 24 september 2012 over Corendon in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Corendon has resolved this complaint
Klacht opgelost op 6 november 2012
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer / mevrouw, Er is inmiddels een inhoudelijke reactie naar u verstuurd. Corendon Webcare

Bedrijf Corendon
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 24 september 2012

Een klant van Corendon heeft klachten over hun verblijf in Cyprus, waar verschillende problemen met de accommodatie optraden, zoals een kapotte douche, lekkages, en defecte verlichting. Daarnaast was het eten in het restaurant vaak koud en ontbrak er beleg tijdens de lunch. Ondanks eerdere positieve ervaringen met Corendon, was deze vakantie voor hen teleurstellend.

Mijn Klacht:

de standaard kamer was een “huisje” dat mooi gelegen was, maar aan de binnenzijde veel problemen.Douche kapot, midden in de nacht sprong de waterleiding in de badkamer, doucheschermen kapot,dus altijd een natte gladde douchevloer, koelkast die ontdooide dus water in de kamer,lichtpunten deden het niet,steeds doorlopend toilet,voordeur die niet op slot kon. mijn vriendin is licht invalide dus waren de natte vloeren behoorlijk link voor haar. De lunch en het avond eten wat warm buffet moest zijn was altijd koud eten, het enige warme was de soep, tussen de middag geen boter en geen beleg, dit is niet de eerste keer dat we met corendon op vakantie gaan,nooit problemen gehad, maar deze vakantie was voor ons geen leuke vakantie,het weer was goed en de zee was goed, maar daar hebben ze gelukkig geen invloed op daar, op de rest wel en dat viel bitter tegen.

Gewenste Oplossing:

ik vind dat het aan u is om een passende oplossing te verzorgen voor deze minder prettige vakantieweek van ons, en ons weer een beetje vertrouwen in corendon te laten krijgen zodat we in 2013 ook weer bij jullie onze vakantie('s)kunnen boeken.
In afwachting van uw reaktie,

met vriendelijke groet,

henk van onna

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Corendon in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Corendon een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Corendon

Heeft op 06 november 2012 om 14:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer / mevrouw,

Er is inmiddels een inhoudelijke reactie naar u verstuurd.

Corendon Webcare

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Corendon beoordeeld.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM