Klacht: Tv en internet verlengen

B.dw op 19 maart 2013 over UPC in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf UPC
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 19 maart 2013

Een klant van UPC wilde zijn tv- en internetabonnement aanpassen om alleen HD en DVR te behouden, maar ontdekte dat dit alleen mogelijk was met een Horizon-abonnement, dat niet compatibel is met zijn Philips TV. Ondanks toezeggingen om het abonnement terug te zetten naar de oorspronkelijke staat, is het abonnement met een jaar verlengd en ontvangt de klant geen verdere reacties van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ik wilde graag mijn tv royaal met hd en dvr aanpassen zodat k geen extra zenders meer had maar alleen HD en DVR. En standaard digitale tv.
Dit blijkt dus niet meer te kunnen. Alleen als je een Horizon abonnement afsluit.
Dit Horizon werkt dus niet met mijn Philips TV.
Er is 2 x toegezegd dat alles weer terug gezet zou worden zoals het was.
Maar nu blijkt dat ze me abonnement verlengd hebben met een jaar! En er wordt niet meer gereageerd.

Gewenste Oplossing:

De extra Royaal zenderpakket laten vervallen.
DVR en HD behouden.
Iets sneller internet.
En GEEN Horizon box!

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over UPC

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over UPC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie