Klacht: Geen bevestiging of e-ticket ontvangen na betaling.

pietstridy op 28 december 2016 over Tix.nl in de categorie Online Vliegtickets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Tix.nl
Status In behandeling
Datum 28 december 2016

Na het boeken van een vlucht naar Kaapverdië op 6 november via Tix.nl, ontving de klant geen bevestiging of e-tickets, wat leidde tot de veronderstelling dat de boeking niet goed was gegaan. Op 25 november boekte de klant dezelfde reis opnieuw, maar met een aanpassing, en ontving dit keer wel een bevestiging van de betaling.

Mijn Klacht:

Geachte heer/ mevrouw,
Op 6 november heb ik bij Tix.nl een vlucht voor 2 personen naar Kaapverdië geboekt en betaald via I-deal. Ik heb na betaling geen bevestiging gekregen nog de e-tickets. Omdat ik deze niet kreeg was ik van mening dat de boeking op een of ander manier niet goed was gegaan en heb daar verder geen aandacht meer aan besteed. De reis zag er als volgt uit: 27 november Amsterdam/ Praia. Retour op 17 december Praia/ Amsterdam. Op 25 november heb ik opnieuw dezelfde reis geboekt met een aanpassing in vergelijking met de eerste, namelijk: vertrek op 27 november Amsterdam/ Soa Vicente, deze bestemming was een tussenstop voordat hij doorging naar Praia, met als retourvlucht 10 november naar Amsterdam.
Dit keer kreeg ik wel direct een bevestiging dat de betaling via i-deal was overgemaakt, en nu pas lees ik in de bevestiging dat wanneer er na betaling geen bevestiging via e-mail is gestuurd, je contact moet opnemen met Tix.nl. Ik heb toen direct de andere dag voor vertrek op 26 november met Tix.nl contact opgenomen en kreeg van de medewerker te horen dat er nu twee boekingen op mijn naam stonden voor dezelfde (aangepaste) bestemming, en dat de eerste boeking ook betaald was. Omdat het zaterdag was kon er geen contact worden opgenomen met de administratie van Tix.nl. Na controle van mijn bankrekening was inderdaad te zien dat het bedrag van 655,44 op 6 november was afgeschreven. Op de vertrekdatum van 27 november heb ik bij het inchecken op Schiphol gevraagd of er nog twee andere tickets op onze namen stonden voor dezelfde vertrekdatum. Er was in het systeem te zien dat er op 6 november een betaling voor deze reis was gemaakt, maar er waren geen tickets voor die boeking klaargezet. Indien dit wel het geval was geweest dan had ik een copy van deze tickets gevraagd.
In Kaapverdië (Praia) heb ik bij de betreffende luchtvaartmaatschappij gevraagd of er een retourticket voor ons was aangemaakt naar Amsterdam op 17 december. Dit was inderdaad het geval en volgens de medewerker van Cabo Verde Airlines was er geen restitutie mogelijk en moest ik het maar met het betreffende agentschap regelen.

Met vriendelijk groet,
A.M. Hage

Gewenste Oplossing:

Als TIX.NL de 655,44 euro aan mij terugbetaalt.

Bericht van

9 jaren geleden - Geachte mevrouw Hage, Bedankt voor uw bericht. Zojuist hebben wij uw boeking met reserveringsnummer: 7A4AEU en 8EXWR9, voor u nagekeken. Allereerst willen wij aangeven het zeer vervelend vinden te lezen over de ontstane situatie. Wij hebben beide boekingen nauwkeurig voor u nagekeken er valt ons meteen op dat u voor deze twee reserveringen verschillende e-mail adressen heeft gebruikt. De eerste boeking welke op 06-11-2016 is gemaakt, daarvoor heeft u het volgende e-mail adres gebruikt: [email protected] de tweede reservering staat vermeld onder het volgende e-mail adres: [email protected]. Wanneer u een reservering maakt via onze website, trachten wij deze zo spoedig mogelijk definitief te reserveren in samenwerking met de uitvoerende luchtvaartmaatschappij. Op het moment dat er e-ticketnummers zijn verschaft, is de reservering definitief bevestigd en wordt deze informatie ook aan u als reiziger gecommuniceerd. Op het moment dat vliegtickets definitief zijn, gelden ook de bijbehorende vliegticketvoorwaarden van de luchtvaartmaatschappij. Wij hebben de informatie dan ook direct naar het opgegeven e-mail adres doorgestuurd. We hebben beide reserveringen nauwkeurig nagekeken, het eerste met reserveringsnummer: 7A4AEU waarvan het E-ticket op 07-11-2016 is uitgegeven daarvan is de heenreis gebruikt op 27-11-2016, de terugreis van dit ticket staat nog open op 17-12-2016. Het tweede ticket met reserveringsnummer: 8EXWR9 waarvan hetE-ticket is uitgegeven op 25-11-2016 hiervan is de terugreis gebruikt op 10-12-2016. Dit had nooit mogen gebreuren, officieel had de luchtvaartmaatschapij u nooit mogen accepteren op 10-12-2016, daar van dit E-ticket de heenreis niet was gebruikt. Wij gaan voor u nakijken bij de desbetreffende luchtvaartmaatschappij hoe dit heeft kunnen gebeuren en zullen tevens nakijken of er eventueel een restitutie gegeven kan worden. In de annuleringsvoorwaarden van beide vliegtickets, zoals gegeven door de uitvoerende luchtvaartmaatschappij, staat vermeld dat in geval van annulering, de kosten 100% bedragen. Dit houdt in dat de luchtvaartmaatschappij geen restitutie biedt van de vliegticketprijs. Additionele boekingskosten zijn tevens niet restitueerbaar. Daar de luchtvaartmaatschappij een duidelijk fout heeft gemaakt gaan wij proberen om alsnog een restitutie te ontvangen. U dient er rekening mee te houden dat de aanvraag een aantal weken tot maanden in beslag kan nemen. Mocht u momenteel verdere vragen hebben, vernemen wij het graag zodat wij u hiermee kunnen assisteren. Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Met vriendelijke groet, CustomerCare TIX.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tix.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM