Klacht: Teveel betaald voor tickets

J.J. Z op 23 februari 2014 over Onlineticketshop in de categorie Kaartenverkoop

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Onlineticketshop has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 februari 2014
Reactie van het bedrijf:

Omdat het herroepingsrecht (wettelijke bedenktermijn) niet van toepassing is op de online aankoop van tickets voor concerten en evenementen en wij de kaartjes voor de heer Zwiers reeds hebben geregeld, is het niet mogelijk de bestelling te annuleren. De heer...

Categorie Kaartenverkoop
Status Opgelost
Datum 23 februari 2014

Een klant heeft twee tickets gekocht voor een festival en ontdekte later dat hij te veel had betaald in vergelijking met de marktprijs. Daarnaast bleek zijn vriend niet beschikbaar te zijn op de datum van het festival, waardoor de klant niet bereid was om de tickets door te verkopen voor een lagere prijs. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 kaartjes gekocht, toen ik mijn kameraad inlichtte zei hij dat ik wederom teveel heb betaald, en dat ze voor €42,50 de deur uit gaan. en ik heb ze voor €69 +15 euro service kosten/verzend kosten gekocht.

Toen ik de datum noemde van het festival blijkt hij ook niet die dag te kunnen. Ik kan er niet mee leven om ermee akkoord te gaan en de tickets zelf zou moeten doorverkopen. ik wil dat niet op m’n geweten hebben met zo’n dure prijs terwijl ze bijna voor de helft de deur uit gaan en zijn nog lang niet uit verkocht.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het redelijk vinden als het geld bedrag van €153,00 zo snel mogelijk zou worden terug gestort op mijn rekening.

Als dit echt teveel gevraagd is van een "webshop die service en klantvriendelijkheid" wil verlenen dan op z'n minst het teveel betaalde bedrag terugstorten op mijn rekening van €62,10.

Bedankt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Onlineticketshop over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Onlineticketshop in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Onlineticketshop een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Onlineticketshop

Heeft op 24 februari 2014 om 16:09 geantwoord

Geboden Oplossing:

Omdat het herroepingsrecht (wettelijke bedenktermijn) niet van toepassing is op de online aankoop van tickets voor concerten en evenementen en wij de kaartjes voor de heer Zwiers reeds hebben geregeld, is het niet mogelijk de bestelling te annuleren. De heer Zwiers zal zijn tickets volgens de overeengekomen leveringsvoorwaarden ontvangen.

Bericht van Onlineticketshop

12 jaren geleden - Geachte heer Zwiers, Graag willen wij u hierbij wat meer toelichting geven omtrent uw bestelling op onze website. Zoals reeds uitgelegd aan de telefoon door een van onze medewerksters van de klantenservice is het inderdaad niet mogelijk een eenmaal geplaatste en betaalde bestelling te annuleren. De wettelijke bedenktermijn of het herroepingsrechts is namelijk niet van toepassing op het online aankopen van tickets voor evenementen en concerten. Dit betekent dat u een eenmaal geplaatste en betaalde bestelling niet kan annuleren. Deze regeling is overigens van kracht bij iedere ticketleverancier in Nederland. Ook willen wij u nogmaals uitleggen hoe het prijsverschil is ontstaan. Zoals duidelijk uitgelegd op iedere pagina van onze website is Onlineticketshop een wederverkoper van tickets. Dit betekent dat wij kaartjes doorverkopen die eerst al door iemand anders zijn gekocht, maar die bijvoorbeeld verhinderd is voor het evenement of om andere redenen geen gebruik wenst te maken van de tickets. Hij/zij heeft deze vervolgens bij ons aangeboden, waarop wij de kaartjes nogmaals verkopen. Vaak ligt onze eigen inkoopprijs echter al hoger dan de originele verkoopprijs. Daarnaast rekenen wij als bedrijf natuurlijk ook nog een bepaald bedrag voor het regelen van de tickets. Hierdoor is onze vraagprijs hoger dan de oorspronkelijke kostprijs. En des te populairder een evenementen is, des te hoger kan de prijs komen te liggen. We hopen u hiermee wat meer uitleg te hebben gegeven over uw bestelling. Met vriendelijke groet, Mirte van de Water Onlineticketshop

Reactie van de melder van de klacht

12 jaren geleden - dus omdat er wettelijke richtlijnen zijn, kiezen jullie dat boven klantenservice? dan weet ik in ieder geval genoeg.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM