Klacht: telefoon doet het niet

61067741 op 15 mei 2015 over Suprieur in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Suprieur has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 mei 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste Sjef Joris, Via ons contact per e-mail is gebleken dat het probleem reeds is opgelost. Bij deze sluiten wij de klacht dan ook af. Met vriendelijke groet, Suprieur webcare

Bedrijf Suprieur
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 15 mei 2015

Een klant heeft al bijna een jaar geen werkende telefoon van Suprieur en heeft meerdere keren contact opgenomen over het probleem. Ondanks het ontvangen van een nieuwe ATA, functioneert deze niet, terwijl internetverbinding goed is. De klant vraagt om een oplossing, aangezien het gebruik van de mobiele telefoon niet altijd praktisch is.

Mijn Klacht:

Meneer/mevrouw,
ik heb al driekwart jaar geen telefoon meer bij jullie heb in december jullie jullie al een paar keer gebeld en heb van jullie een nieuwe ATA gehad, maar die doet ook niks.
alles is goed aangesloten , mijn internet is ook prima, doet het ook. Alleen de ATA NIET er brand maar een lichtje en dat is het eerste lichtje op de ATA. ik moet nu alles op mijn mobiel doen ,en dat is af en toe niet handig
Heb mijn vaste telefoon ook nodig, kunt u mijn dit probleem oplossen?

Gewenste Oplossing:

probleem oplossen van de ATA

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Suprieur over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Suprieur in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Suprieur een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Suprieur

Heeft op 15 mei 2015 om 13:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Sjef Joris,
Via ons contact per e-mail is gebleken dat het probleem reeds is opgelost. Bij deze sluiten wij de klacht dan ook af.
Met vriendelijke groet,
Suprieur webcare

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie