Klacht: Waarschuwing: Brandgevaar Tefal Friteuse FZ7000

john-sanders op 19 maart 2014 over Tefal in de categorie Huishoudelijke apparatuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tefal heeft deze klacht opgelost
✅ Klacht opgelost op 29 april 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben de klant gebeld op 29-04-2014. Wij sturen de klant een pakketzegel toe zodat de klant het apparaat kosteloos kan opsturen. Na ontvangst zal het apparaat omgeruild worden voor een nieuw apparaat.

Bedrijf Tefal
Status Opgelost
Datum 19 maart 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Afgelopen maand (op 17-2-2014) is mijn 2 jaar oude Tefal Friteuse in spontaan in brand gevlogen tijdens het gebruik. Het verwarmingselement was rood gloeiend (wat niet mogelijk moet zijn) waardoor de behuizing is gaan smelten.
Ik heb dit apparaat op 21-1-2012 gekocht bij BCC in Veghel, met 2 jaar garantie. BBC heeft het apparaat opgestuurd naar Tefal met verzoek om ‘coulance’ omdat de garantie net 3 weken verlopen was en dit apparaat niet spontaan in brand mag kunnen vliegen.
In totaal heb ik dit apparaat 10 keer gebruikt.
Na ruim 3 weken is het apparaat terug gekomen van Tefal met de mededeling dat reparatie duurder zou zijn dan de aanschaf van een nieuw apparaat (zie bijlage). Ik moet dus maar een nieuwe kopen.
Voor mij onbegrijpelijk. Een elektrische friteuse mag nooit spontaan in brand kunnen vliegen tijdens normaal gebruik. Het verwarmingselement moet beveiligd zijn waardoor deze nooit rood gloeiend en veel te heet kan worden, waardoor zelfs de behuizing gaat smelten. Levensgevaarlijk! Ik vermoed dat de temperatuurbegrenzer niet gewerkt heeft of defect was, alleen dan moet het apparaat zichzelf uitschakelen en niet in brand vliegen.

Gewenste Oplossing:

Een reactie van Tefal over de door mij ervaren onveiligheid van het apparaat en coulance voor de net verlopen garantietermijn.
Ik verwacht een tegemoetkoming bij de aanschaf van een nieuwe friteuse.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tefal

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tefal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tefal nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tefal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tefal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tefal

Heeft op 29 april 2014 om 13:17 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben de klant gebeld op 29-04-2014. Wij sturen de klant een pakketzegel toe zodat de klant het apparaat kosteloos kan opsturen. Na ontvangst zal het apparaat omgeruild worden voor een nieuw apparaat.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM