Klacht: Binnekant bodem pan laat los

RikkieB op 24 november 2018 over Tefal in de categorie Huishoudelijke apparatuur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tefal is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Tefal
Status In behandeling
Datum 24 november 2018

Een consument heeft in mei 2018 een Tefal intensy non stick koekenpan aangeschaft, maar constateert dat er na zes maanden stukjes van de binnenkant van de bodem loslaten, vooral in de hotspot. De gebruiker vraagt zich af of dit schadelijk is voor de gezondheid en beschouwt het als een mogelijke productiefout, terwijl hij ook vraagt naar de mogelijkheid van een vervangende pan.

Mijn Klacht:

Ik heb in mei 2018 een Tefal intensy non stick koekenpan gekocht voor inductie met een zogenaamde hotspot. Daarnaast ook een tefal hapjespan titanium pro. De hapjespan is nog prima. Bij de koekenpan gaan er stukjes los van de binnenkant van de bodem, met name in de hotspot. Dat kan niet lijkt mij na een half jaar al. Ik gebruik uitsluitend kunststof spatels en de pan gaat nooit in de vaatwasser maar altijd met de hand onder warm water. Ik gebruik de pan gemiddeld 2x per week
– Is dit loslaten schadelijk voor de gezondheid?
– Vind u ook niet dat dit niet zo snel zou mogen en dus een soort van productiefout is.
– Kan ik een nieuwe, betere pan krijgen?

Gewenste Oplossing:

ik zou graag een nieuwe pan willen zonder loslatende bodem

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tefal

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tefal nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tefal in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM