Klacht: Stadspas kaartjes en ik moest erbij betalen

Dovianja op 15 juli 2015 over PATHE in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf PATHE
Status Open
Datum 15 juli 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

We zijn zondagmiddag (12-7-2015) naar film de Minions geweest in Pathe de Munt ik gaf de cassierre 2 setjes van 2 kaartjes (gratis stadspas). en kregen onze bioscoopkaartjes. We wilden ze ruilen voor een volgende voorstelling omdat we plekken helemaal voorin hadden, dat vonden we niet prettig voor de kinderen. dat kon, maar ineens kon de cassiere 2 stadspaskaarten niet vinden. Het was druk en ik vond niet dat ze heel erg haar best deed om ze te vinden en de film begon al en de kinderen zaten zo te kijken toen moest ik alsnog 16 euro betalen, terwijl we onze kaartjes al in handen hadden. dat vond ik niet zo prettig.

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn dat wanneer er weer zoiets gebeurd dat er gewoon echt goed gekeken wordt (klant is koning ). Het ging mij niet om het geld maar meer omdat ik 110% zeker wist dat ik die kaartjes gegeven had anders hadden we onze kaartjes niet in handen gekregen. daar was ik gewoon erg boos over.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PATHE

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PATHE nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM