Klacht: niet inloggen om mijn loten in te zien

sjakker op 10 maart 2014 over Staatsloterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 10 maart 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 10 maart 2014 is er telefonisch contact geweest met de klantenservice.

Categorie Loterijen
Status Opgelost
Datum 10 maart 2014

Een gebruiker van de Staatsloterij ervaart problemen met het inloggen om zijn loten in te zien, wat vaak niet lukt. Hij ontvangt alleen een prijsbericht via sms na de trekking als hij inlogt, maar niet wanneer hij dit niet doet, wat leidt tot de indruk dat hij mogelijk niet meespeelt en zich opgelicht voelt.

Mijn Klacht:

Iedere keer als ik inlog (meestal lukt dit ook niet) om mijn lotnummers in te kijken krijg ik via sms dienst na de trekking een bericht dat ik een prijs heb gewinnen. Echter wanneer ik niet inlog soms drie monden achter een krijg ik geen bericht en heb ik dus geen prijs. Houdt dit in wanneer je niet iedere maand je lot opent dat je dan niet meespeelt of zoiets. Krijg dus hierover een gevoel dat ik dubbel opgelicht wordt!!!!
Iemand anders ook zo’n ervaring?

Gewenste Oplossing:

Een duidelijk antwoord

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Staatsloterij in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Staatsloterij een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Staatsloterij

Heeft op 10 maart 2014 om 10:22 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 10 maart 2014 is er telefonisch contact geweest met de klantenservice.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM