Klacht: Oplichting

Riek.kattevilder op 22 november 2016 over Splendid club in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Splendid club has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 22 november 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben Door splendidclub club op straat benaderd voor twee pakketten kinderboeken die ik in de maanden Julie en augustus zou thuis gestuurd krijgen voor n eenmalig bedrag van 9.95 euro dit zou eenmalig van mijn rekening nr afgeschreven worden maar ik kreeg in september weer een pakket dat ik dus terug gestuurd heb nu heb ik herhaaldelijk van splendidclub club brieven gekregen dat ik 35.30 nog moet betalen de laatste brief die ik heb gehad van splendidclub club dateerde van 11 oktober daar werd in mee gedeeld dat ik moest betalen anders werd een gerechtsdeurwaarder ingeschakeld. Nou heb ik vandaag een brief gekregen van incassobureau fiat uit MEPPEL ik binnen 14 dagen 106.71 moet betalen en dat dan voor twee pakketten die ik uiteindelijk al betaald heb .IK heb van die man die mij aan hield op straat ook geen bewijs gekregen maar wel mn handtekening gezet voor de eenmalige afschrijving.Hoe moet ik dit oplossen moet ik toch tot betaling over gaan of wat moet ik doen .IK vind dit een vorm van oplichting graag hoor ik van jullie hoe ik dit t beste kan afhandelen in afwachting verblijf ik R.Kattevilder

Gewenste Oplossing:

Ik ben zeer tevreden als ik het bedrag van 106.71 dus niet hoef te betalen en dat zulke bedrijven geen enkele kans meer krijgen om mensen zo op te lichten en dat ik dus niks aan de Fiat hoef te betalen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Splendid club

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Splendid club over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Splendid club nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten