Klacht: Abonnement wijzigen

Jeroen823 op 15 september 2016 over Simpel in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Simpel has resolved this complaint
Klacht opgelost op 15 september 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer Pilon, Bedankt voor uw reactie. Wat vervelend om te lezen dat u het er niet mee eens bent dat de actie alleen geldt voor nieuwe klanten en klanten die kunnen verlengen. Ik wil uw melding graag in behandeling...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Simpel
Categorie Mobiele Telefonie
Status Opgelost
Datum 15 september 2016

Een klant van Simpel heeft geprobeerd zijn mobiele abonnement te wijzigen van 1000 MB naar 2000 MB, waarvoor een prijs van 15 euro op de website wordt aangegeven. Bij het aanpassen via MijnSimpel bleek echter dat de kosten 17,50 euro zouden zijn, en de klantenservice gaf aan dat de lagere prijs alleen voor nieuwe klanten geldt. De klant vindt dit onterecht, aangezien de aanbieding al lange tijd op de website staat en als standaardtarief beschouwd kan worden.

Mijn Klacht:

Ik heb al een aantal maanden een contract bij Simpel lopen met onbeperkt bellen, sms’en en 1000 mb internet voor een tientje per maand. Aangezien 1000 mb toch net iets te krap is wil ik graag mijn mb’s verhogen naar 2000 mb. Dit abonnement bestaat en wordt op de site van simpel aangeboden voor 15 euro. Echter als ik via MijnSimpel mijn contract wil wijzigen staat dat dit 17,50 gaat kosten. Hierop heb ik de klantenservice gebeld en deze mevrouw zei mij dat de ”aanbieding” van 15 euro alleen voor nieuwe klanten geldig is. Ronduit belachelijk aangezien deze zogenaamde ”aanbieding” al sinds 2015 loopt en de einddatum van de actie steeds weer verlengd wordt. Je kan het inmiddels wel gewoon een standaardtarief noemen. Al met al is het bij geen enkele provider een probleem om je abonnement te verhogen, maar bij Simpel vragen ze hier dus 2.50 extra voor! Zodra mijn contract is afgelopen stap ik gelijk weer over naar mijn oude provider.

Gewenste Oplossing:

Mijn abonnement wijzigen naar 2000 mb, onbeperkt bellen/smsen voor 15 euro.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Simpel over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Simpel in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Simpel een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Simpel

Heeft op 15 september 2016 om 09:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer Pilon,

Bedankt voor uw reactie.

Wat vervelend om te lezen dat u het er niet mee eens bent dat de actie alleen geldt voor nieuwe klanten en klanten die kunnen verlengen.

Ik wil uw melding graag in behandeling nemen. Ik wil u daarom vragen om uw melding en uw klantgegevens te sturen naar [email protected].
Zodra uw melding binnen is, kunnen wij deze in behandeling nemen.

Met vriendelijke groet,

Laura

Simpel

Jeroen823

Heeft op 22 september 2016 om 11:43 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Ik heb geen oplossing aangeboden gekregen. Enkel een standaard mailtje die totaal NIET in gaat op de klacht. Jammer dat het zo moet, want ik weet uit ervaring dat het bij andere providers wel mogelijk is om klantvriendelijk/klantgericht te zijn.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie