Klacht: Dubbele tank afschrijving

dzuijdwijk op 21 maart 2018 over Shell in de categorie Tankstations

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Shell
Categorie Tankstations
Status Open
Datum 21 maart 2018

Een klant heeft op 20 maart om 16.55 uur voor 20 euro getankt bij een Shell-tankstation in Capelle aan den IJssel. Tot zijn verbazing ontdekte hij dat er op 21 maart opnieuw 20 euro was afgeschreven, met hetzelfde transactie nummer en tijdstip, terwijl hij op die datum niet had getankt. De klant verzoekt om terugbetaling van het bedrag.

Mijn Klacht:

Goedemorgen

Op 20 maart heb ik om 16.55u getanked in capelle aan den ijssel voor 20 euro. Deze betaling is met pin verlopen. Tot mijn verbazing zie ik dat er vandaag nog een x 20 euro is geschreven. Dit vanaf de zelfde pomp en met he5 zelfde transactie nummer. Alleen is het nu 09.55u en staat bij de betaling van 21 maart. Het tijdstip van 15.55u ??? Graag zou ik mijn 20 euro terug willen die ik vandaag in de toekomst helemaal niet getanked hebt.

Ik kan u alle bewijzen toesturen

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn 20 euro terug krijg

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Shell

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Shell nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM