Klacht: klacht

miranda18051996 op 19 juni 2014 over Scapino in de categorie Kledingwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 19 september 2014
Bedrijf Scapino
Categorie Kledingwinkels
Status Opgelost
Datum 19 juni 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb anderhalve maand terug schoenen besteld bij scapino in Steenwijk.
Het moest besteld worden omdat de schoenen er niet meer in mijn maat waren.
IK heb mijn telefoonnummer doorgegeven, ze zouden me bellen als de schoenen binnen waren. Ik kreeg maar geen telefoontje dat ze binnen waren.
Heb ik ze opgebeld en heb gevraagd waarom het zo lang duurde voordat ik mijn schoenen binnen zou krijgen. Er werd mij verteld dat het hoofdkantoor mijn bestelling heeft geannuleerd.
Nu moet ik nog 2 weken wachten voordat ik ze eindelijk krijg.
Hele slechte zaak dat je er zelf heen moet bellen. Terwijl ik mijn telefoon nummer heb achtergelaten.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn schoenen wel op tijd zou krijgen. En dat ze me even hadden gebeld dat mijn bestelling was geannuleerd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Scapino

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Scapino nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Scapino in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Scapino een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM